kyselen

huviksi vaan että kuinka pitkiä lenkkejä te menette päivittäin koirienne kanssa ? kuinka monta kertaa ? kertoisitteko myös koiranne rodun ?
6468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tunnin lenkki. Tai pitäisi varmaan sanoa että ulkoilua. Niihin kolmeen tuntiin kun kuuluu kaikkea mahdollista, ei pelkkää kävelyä.
Koira on sakemanni.

Äänestä

aamulla puolisen tuntia,päivällä noin tunti ja illalla pitempi.riippuu miten oon töissä.touhutaan kans lenkillä kaikkea hauskaa.ja sekarotuisia ovat.(nyt hirmupakkasilla ulkoilu ollu aika minimaalista ja mulla yhtäaikaa lentsu..aivan loistavaa..)

Äänestä

Ei oo yksikään päivä oikeestaan samanlainen.Aamuisin käydään sellainen puoli tuntia..päivällä tunnista kahteen, riippuu mitä muuta tehdään sen lenkin ohessa.Saatetaan kävellä rantaan ja heitellä siellä keppiä ja sitten kävellä takaisin.Illalla Mennään semmonen tunti myös..Pakkasilla en ole käynyt pitkiä lenkkejä, mutta otetaan takaisin jahka lauhtuu vähän:)
Niin koira on saksanseisojan ja labbiksen coctail.

Äänestä

Aamulla kun herätään, käydään noin tunnin lenkki. Sitten iltapäivällä käydään pieni pissalenkki ja sitten illalla käydään vielä noin tunnin lenkki. Koira on lyhytkarvainen mäyräkoira.

Äänestä

Aamuisin ennen töihin lähtöä 45-60min. lenkki reipasta kävelyä vaihtelevilla reiteillä toisinaan remmilenkkejä ja toisinaan suurimman osan lenkistä koira saa juosta irrallaan.
Työpäivän pituudesta riippuen päivällä 1-2 lenkkiä. Jos kertoja vain yksi silloin tehdään reilu tunnin lenkki, jos kertoja kaksi silloin toinen yleensä vain pihalla käynti ja toinen reilu puolituntinen.
Iltaisin (riippuen päivälenkin pituudesta ja kellonajasta) tehdään n.15-30min. lenkki.
Nyt pakkasilla on lenkit jätetty suosiolla max.puoleentuntiin, koira(W.springerspaniel) kyllä pärjäisi pidempäänkin mutta oma sietokyky on äärirajoilla...

Äänestä

noin 3 krt päivässä tulee ulkoiltua,käytän mieluummin sitä sanaa minäkin koska usein se tarkoittaa muutakin kuin vain remmilenkitystä,vapaana juoksua ja kepin heittoa esimerkiksi.=)Aamu ja päivä ulkoilu on yleensä noin puolentunnin mittaiset,iltasella meillä on sitten yleensä sellainen parin tunnin ulkoilu hetki.Hurtat ovat sakemanni ja rotikka.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ihan kirjoitti:

huviksi vaan että kuinka pitkiä lenkkejä te menette päivittäin koirienne kanssa ? kuinka monta kertaa ? kertoisitteko myös koiranne rodun ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu