Eli käyttiksenä Windows XP Home. Tulee kaikenlaisia error-viestejä, ja kone ei kestä 'Järjestä uudelleen' toimintoa ollenkaan, vaan sammuu ja lähtee itse heti käyntiin. Sen jälkeen näytölle tulee viesti 'Järjestelmä on palautunut vakavasta virheestä. Loki on muodostettu virheestä'. Viruksia ja spywarea ei pitäisi olla, kone on niistä putsattu.
Kone temppuilee
Flubb
9640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Millä ohjelmilla on putsattu?
Millä on putsattu? Mitä ohjelmia käytetty putsaukseen? Mitä ohjelmia koneella on?
Monta virustorjuntaa monta palomuuria?
Kysymyksiä kysymysten perään.
F-Securella on tarkastettu viruksien, rootkitien, ja vakoiluohjelmien varalta, sen lisäksi Spybotilla, Ad-Awarella ja ewido malwarella. Kazaan jämätkin vihdoin poistin KazaaBegonella. Ja Normanilla on katsottu aiemmin pari päivää sitten.
F-securesta enkä myöskään Normanista tunne versioita, jotka vois olla yht'aikaa aktiivisina samalla koneella. Ristiriitoja syntyy.
katos tollakin.
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/escanmwav.htm
Lataa asenna päivitä tapa 2 ja laita täpit merkkauksien mukaan.
Kopioi sitten se alaikkunasta loki tänne.
ohjeet löytyy sivulta.
sitten hjt lokista kuinka se on. En viitti arvailla.
Fox: Ei, Norman poistettiin F-Securen asennuksen yhteydessä.
Katotaan on siinäkin jotain.
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/hijackthis.htm
Lataus ja asennus.
Ja muistio tänne.
Katotaas mikä jämä siintä löytyy.