kielitataidoton oon
mistä tark.
pistetään päälle spy sweeper.
26981
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Start = käynnistä, varmaan ohjelmassa on sellainen,
katselin juuri kuvia netistä....
Olis ollut siinä heti asennuksen jälkeen tulevalla sivulla. Mutta on myös vasesmmalla listassa jossa on ylhäällä Home, sitten Sweep
http://www.ilmainensanakirja.fi/
minkäläinen hiirulainen siellä xyz-nikin takana oikeen isottelee.
190cm, n. 100kg, tunti-pari salilla lähes jokainen arki-ilta.
No ehkä kaikesta tästä saa kuvan millainen pelokas hiirulainen olet henkisesti: vaikutuksen tekemiseen tarvitset ulkoista pulleutta ja suurta suuta, kun ei muuten uskota.
Luonnehdintasi meni taysin persiilleen. Älä ainakaan harkitse psykologin uraa.
Kyllä xyz-setää uskotaan, myös siksi koska osaan kaiken hyvin tai erinomaisesti.
syystäkin..mutta oletko oikeasti 100-kiloinen?
Sitä luokkaa se vaaka tätänykyä näyttää.
mikä sulla on, narraat noin.
50 kilonen hissukka, finnejä yhä naamalla.
Tule kotiin, niin äiti laittaa voileipää.
joka paikkaan, etkös sinä huolla/kasaa/myy työksesi tietokoneita, ja täällä vielä vapaaehtoisesti(ko?)
Ja vastapainoksi, pari tuntia joka ilta painojen kimpussa, eikä se ole jo liikaa?
meidän äiti tekee teidän kaikkien äitien ruuat..
olla kannettava joka kulkee salilla mukana..
Eli kone kainalossa kulkee harrastuksesta toiseen..
Arkipäivisin vähäiset viestini tulee myöhään illalla. Päivällä saatan jotain kommentoida odottaessani asiakkaiden koneiden skannausten tuloksia tai päivitysten valmistumista.
Johonkinhan se täytyy vitutus purkaa, vaikka sitten rautaan.
Hyvä että vastapainoksi noin hyvä harrastus
kuin raudat, tuntuu seuraavan päivän työ tosi keveältä ja rentouttavalta...On se hyvä että tällä
palstalla liikkuu rehellisiä ihmisiä.. Mä uskon joka
sanaasi, vaikutat sellaiselta joka ei valehtele..
Ei muuta kun anna palaa ja onnea menestyksesi tiellä. Toiset harrastavat body buildingia ja toiset taas soul buildingia eli mielenkehonrakennusta..
No näillä palstoilla näkee kaikenlaista harrastajaa
liittyen tietokone maailmaan kuka milläkin eväillä..
Jos/ kun se rauta ei nähtävästi kovin tehokkaasti auta siihen vitutuksen (tästä palstasta päätelle), voisit kokeilla Fontexia. Samantapaisissa tilanteissa siitä on usein ollut apua. Monet vastustavat periaatteessa lääkitystä, mutta toisaalta sitten kun on saanutkin avun, ei voi kuin kiittää kuinka elämä on helpottunut, myös läheisten kannalta.
http://64.233.183.104/search?q=cache:5t98DOKfak0J:www.lilly.fi/Nitro/objects/PIL_Pakkausselosteet/Fontex_kovat_kapselit_20mg.pdf fontex&hl=fi&lr=lang_fi
Eikä tämä ole mikään vittuiluviesti vaan ihan tosissaan kirjotettu, raskaalla elämänkokemuksella.
avuksi ripeä aputyttö auttamaan skannauksissa..
Löytyiskö sellaista tyhmyydenvähennyspilleriä asiakkaille/palstan kysyjille?
Kaikkia korjaajia/tukihenkilöitä jne. vastaavia vituttaa keskivertoa enemmän, koska he joutuvat olemaan ääliöiden kanssa tekemisissä päivät pitkät. Se on ihan normaalia. Tavallinen tallaaja on oikeasti ihan nollaluokkaa tiedoiltaan ja taidoiltaan, mutta usein omastamielestään tietävät ja osaavat kaiken.
Esimerkkinä mainittakoon taannoin eräs heppu, jonka pojan kannettavassa ei pelit toimineet. He sitten saivat jostain neuvon ostaa uusi näytönohjain. Sitten minun olisi pitänyt asentaa siihen kannettavaan se näytönohjain, eikä ääliö uskonut millään, että ei siihen saa sitä mitenkään kiinni. Sanoi vaan, että jos en osaa niin hän vie sen toiseen liikkeeseen. Toivotin tervemenoa.
Ei vain löydy tarpeeksi pätevää. Pitäis osata muutakin kun painaa entteriä ja klikata OK.
Katsot asiaa tavallaan väärästä putkesta. Toi Fontex helpottaa sen oikean putken löytämistä.
Meillä kaikillahan on toi sama ongelma omassa ammatissamme: Ihmiset ei tiedä mutta ne luulee tietävänsä, arvaisit vaan mitä mäkin oon saanu kuulla. Mutta se miten siihen reagoi, on sun päässäs.
Kun et nyt kertakaikkiaan tolla mesoamisellasi saa ihmiskuntaa muuttumaan, niin mieti sitä että jos muuttaisitkin itseäs. Se helpottais sun elämääs. Kokeile edes, niin huomaat eron.
Harva meistä jaksaa ottaa ihmisten tietämättömyyttä noin raskaasti. Rento ote, jos ei muuten niin kemian avulla.
Osaan jo, ja opin nopeasti lisää :)
kun tosiaan jotkut tietävät tasan tarkkaan koneistaan kaiken.
Mulle soitti eilen yks jonka konetta olen huoltanut ja kyseli mitä tietoja sen ja sen ohjelman reksisteröitymiseen kannattaa antaa.
Ohjelmaa kysyttäessä selvisi että on Spycleaner. No onneksi soitti ennenku rekisteröi mitään.
Tyyppi pelaa kaikkia nettipelejä ja hyväksyy kaikki mitä kysytään, on sitä mieltä että kun virustorjunta on, niin koneelle ei tuu mitään haittoja.
Sitten väitti että "sää sen (spycleanerin)oot sinne asentanut ja sun vika", että kyllä näitäkin sattuu.
Sullahan on tietysti sähköpätevyys 3 ja ainakin 10 vuotta työkokemusta?
hainkin aputytön paikkaa :)
Sähköpätevyys..riittääkö metalliala, ja muu tekninen työkokemus/innostus/kiinnostus? 10 vuotta, riippuu miltä alalta...oppisopimuksella?
Koska tämä firma on myös samalla TV-huolto, et pääse edes kynnyksen yli ilman sähköpätevyys 3:a.
mutta olen aukonut myös vanhoja tv:tä, imuroinut ne sisältä, ja edelleen hengissä? Toiseen huoneeseen tietokoneiden kimppuun? Niitäkin olen siivonnut imurin ja
paineilman kanssa :)