Digi TV

Joutsenon asemalta on alkanut lähetykset c kanavanipulla tammikuun puolessa välissä. Tämä nippu pitää sisällään mm. urheilu- ja voicekanavan.
Näiden pitäisi näkyä anteeni digi boksilla.
Vai näkyykö?
Mulla ei ainakaan boksi niitä löydä.

Mites muilla?
91556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Näkyy.Laita boxiin kanavien päivitys päälle,pitäs löytyy.

Äänestä
  • Ei auta päivittäminen.
    Olisiko muita konsteja vielä jäljellä?
    Auttaiskohan 0 johdolla päivittäminen suoraan boxiin?

    Äänestä

ainaski sisäantenilla näkyy

Äänestä

Eipä näy ei.Kaukaalla asustellaan joten Joutsenostahan tuon lähetyksen luulisi tulevan mutta ei.Kyseessä siis kerrostalo,ei kaapelia.

Äänestä
  • Ei näy T-saarella. Eikä täältä montuista saa näkymään st kikkellsistä eikä oikein Anjalankoskeltakaan.
    Lautanen ainut vaihtoehto.

    Äänestä

  • Vois suositella kyselyä isännöitsijälle, et miten talon antenniasiat on. Voipi olla et johonkin antennivahvistimeen ei ole päivitettyä uusinta digipakettia. Tää mutu-tietoa tottakai ;)

    Äänestä

joutsenosta tulee.

Äänestä

Voice tuli näkyviin viime vuoden puolella ja urheilukanava tuli tammikuussa.´(tosin ei ilman rahaa).

Äänestä

Voice alkoi näkyä jo Joulukuussa ja Urheilukanava nyt Tammikuussa. Eli boksiin vain hakua, meillä Nokialaiset, joihin tuli Joulukuussa päivitys verkon kautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näkyykö kirjoitti:

Joutsenon asemalta on alkanut lähetykset c kanavanipulla tammikuun puolessa välissä. Tämä nippu pitää sisällään mm. urheilu- ja voicekanavan.
Näiden pitäisi näkyä anteeni digi boksilla.
Vai näkyykö?
Mulla ei ainakaan boksi niitä löydä.

Mites muilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu