Kestääkö Mannisen voittoputki?

Suomi24toimitus

Hannu Manninen on voittanut tällä kaudella 9 maailman cupin osakilpailua ja hallitsee suvereenisti yhdistettyä. Luuletko, että Mannisen kunto kestää Torinoon asti? Montako mitalia Manninen tuo Torionon olympialaisista?

12

1978

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kestää

      mutta nuppi ei...
      Hannu on varma kyläkilpailuiden mies, mutta MM- ja Olympia-kisat ovat Hannun nupille liikaa. Toivoisin aidosti miehen voittavan... onhan hän lajinsa ehdoton valtias!

      • Mc on kyläklpailuja..just

        eihän siihen sitten mitään lisättävää..


    • RRRR %

      Niin Hannu Manninen on varmaan tällä hetkellä yksi varmimmista Suomen joukkueen mitallisuosikeista Torinoon, mutta toivon mukaan kunto riittää sinne saakka.Kyllä hyvällä tuurilla on mahdollisuudet 2 mitallia (Henkilökainen hopea ainakin,ja joukkuepronssi) ovat realistisia.

    • tinalady

      Kultaa tulee, se on selvä. Manninen suvereeni, aivan loistava.

    • janne*

      Yhden, toivottavasti enemmän. Myös joukkuemitali olisi kova sana eikä se varmasti tule helpolla. Vaatii kaikilta onnistumista.

      • aaa

        Ainainen epäonnistuja. Voittanut ennenkin, ennen ja jälkeen arvokisojen. Pelkää epäonnistumisia!
        Valitettavasti!


    • niin se vaan on

      Kunto varmasti kestää, onhan se kestänyt jo monta vuotta huipulla, ja toivon todella että tällä kertaa myös kaikki muu menee kohdalleen ja sieltä viimein tulisi se ensimmäinen henk.koht. arvokisamitali!!! Hannu on PARAS! ;)

    • LosVille

      iha sama mitä vittuu kestää ei kiinnosta kummiski kaikki voittorahat heivaa suomesta pois ettei tarvis maksaa veroja...niihä kaikki ns.jarkevät tekee heti ku on pelimerkkejä vähä enemmänki

    • edes yhden...

      henk.kohtaisen mitalin, että ei jäisi urheilun historiaan ikuisena arvokisaepäonnistujana.

    • ns. kova laji,

      vai vain keskinkertaisuuksien puuhastelua? Miten paljon lajilla on harrastajia?

      • anonps

        Yhdisttetty on tosi kova laji,ja monipuolinen.Kaksi täysin erinlaista lajia mäki ja hiihto. Hannu voittaa KULTAA.


      • suomalaiset ja...
        anonps kirjoitti:

        Yhdisttetty on tosi kova laji,ja monipuolinen.Kaksi täysin erinlaista lajia mäki ja hiihto. Hannu voittaa KULTAA.

        ehkäpä laajemminkin toivovat Manniselle lopultakin henkilökohtaista arvokisamenestystä. Voi vain kuvitella Mannisen paineita Torinossa. Mies on ollut vuosikausia pitelemätön maailman cupissa, mutta vaikka arvokisoja on nykyään tuhkatiheään, ei miehellä ole mitalin mitalia henk. kohtaisissa kilpailuissa, sijoitukset ovat olleet uskomattoman huonoja. Paljon paikkaisi mies mainettaan, jos voittaisi edes yhden kisan.
        Marja- Liisa Kirvesniemi, silloin Hämäläinen pääsi viime hetkellä voittajaksi, kun lukuisten floppausten jälkeen onnistui hienosti Sarajevon olympialaisissa 1984. Toivotaan, että Mannisen kantti kestää Torinossa ja hän tekisi "Hämäläiset" ja nousisi näin suurten voittajien joukkoon Hänen kisaaminen jännittää ainakin minua eniten koko kisoissa.

        Ps. Samppa Lajunen oli todellinen voittajatyyppi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      243
      2171
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1420
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1386
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      371
      1245
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      21
      948
    6. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      162
      838
    7. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      806
    8. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      742
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      57
      736
    10. Oon varma siitä

      Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä
      Ikävä
      101
      675
    Aihe