Hannu Manninen on voittanut tällä kaudella 9 maailman cupin osakilpailua ja hallitsee suvereenisti yhdistettyä. Luuletko, että Mannisen kunto kestää Torinoon asti? Montako mitalia Manninen tuo Torionon olympialaisista?
Kestääkö Mannisen voittoputki?
Suomi24toimitus
122039
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
mutta nuppi ei...
Hannu on varma kyläkilpailuiden mies, mutta MM- ja Olympia-kisat ovat Hannun nupille liikaa. Toivoisin aidosti miehen voittavan... onhan hän lajinsa ehdoton valtias!
eihän siihen sitten mitään lisättävää..
Niin Hannu Manninen on varmaan tällä hetkellä yksi varmimmista Suomen joukkueen mitallisuosikeista Torinoon, mutta toivon mukaan kunto riittää sinne saakka.Kyllä hyvällä tuurilla on mahdollisuudet 2 mitallia (Henkilökainen hopea ainakin,ja joukkuepronssi) ovat realistisia.
Kultaa tulee, se on selvä. Manninen suvereeni, aivan loistava.
Yhden, toivottavasti enemmän. Myös joukkuemitali olisi kova sana eikä se varmasti tule helpolla. Vaatii kaikilta onnistumista.
Ainainen epäonnistuja. Voittanut ennenkin, ennen ja jälkeen arvokisojen. Pelkää epäonnistumisia!
Valitettavasti!
Kunto varmasti kestää, onhan se kestänyt jo monta vuotta huipulla, ja toivon todella että tällä kertaa myös kaikki muu menee kohdalleen ja sieltä viimein tulisi se ensimmäinen henk.koht. arvokisamitali!!! Hannu on PARAS! ;)
iha sama mitä vittuu kestää ei kiinnosta kummiski kaikki voittorahat heivaa suomesta pois ettei tarvis maksaa veroja...niihä kaikki ns.jarkevät tekee heti ku on pelimerkkejä vähä enemmänki
henk.kohtaisen mitalin, että ei jäisi urheilun historiaan ikuisena arvokisaepäonnistujana.
vai vain keskinkertaisuuksien puuhastelua? Miten paljon lajilla on harrastajia?
Yhdisttetty on tosi kova laji,ja monipuolinen.Kaksi täysin erinlaista lajia mäki ja hiihto. Hannu voittaa KULTAA.
ehkäpä laajemminkin toivovat Manniselle lopultakin henkilökohtaista arvokisamenestystä. Voi vain kuvitella Mannisen paineita Torinossa. Mies on ollut vuosikausia pitelemätön maailman cupissa, mutta vaikka arvokisoja on nykyään tuhkatiheään, ei miehellä ole mitalin mitalia henk. kohtaisissa kilpailuissa, sijoitukset ovat olleet uskomattoman huonoja. Paljon paikkaisi mies mainettaan, jos voittaisi edes yhden kisan.
Marja- Liisa Kirvesniemi, silloin Hämäläinen pääsi viime hetkellä voittajaksi, kun lukuisten floppausten jälkeen onnistui hienosti Sarajevon olympialaisissa 1984. Toivotaan, että Mannisen kantti kestää Torinossa ja hän tekisi "Hämäläiset" ja nousisi näin suurten voittajien joukkoon Hänen kisaaminen jännittää ainakin minua eniten koko kisoissa.
Ps. Samppa Lajunen oli todellinen voittajatyyppi.