Törkeää

7881
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

että tapetaan ihan tahallaan toisen koira. Mulla tulee ihan fiilis, että miksi kukaan ei ensin ottanut yhteyttä koiran omistajaan ja kysynyt asiasta, että mikä on asian laita? Törkeätähän se oikeasti on, että mennään vaan ja pistetään tuollein koira hengiltä. Kerta jos on eläinlääkäri messissä tai sellainen mahdollista saada messiin, niin eläimen voi lopettaa myös asiallisemmin, muullakin tavalla kuin ampumalla ja hakkaamalla.

Äänestä
  • Mutta eihän sitä poliisien olemattomilla aivoilla tajuta.

    Äänestä

  • Asioista tietävä kirjoitti:

    Mutta eihän sitä poliisien olemattomilla aivoilla tajuta.

    idiootit taas liikenteessä! Mikä hemmetin eläinlääkäri se tuokin on joka tuollaisilla perusteilla antaa lopettamispäätöksen?! Kyllä tuollainen koira pärjää aivan hyvin ulkona yön, ilman omistajaa. Ja se ei tarkoita sitä että koira olisi silloin hylätty ja huonosti pidetty. Se joka on ilmoituksen tehnyt niin sais pikkusen miettiä tekojaan! Ja jos koira ei ollut päästänyt luokseen, niin voin kuvitella tilanteen miten sitä on lähestetty, ja kaukkari ei varmasti päästä ketä tahansa lähelleen.

    Tervetuloa poliisit vaan tänne suuntaan niin kosto on suloinen.. ..

    Äänestä

just hyvä kytät kumpi se teistä oli lukeva vai kirjottava...ei prkl miten kusipäistä porukkaa tosiaa noi kytät.....eivät ne varmaa saa ku "nuhteita" teosta...onhan ne kyttiä voi helvetti alko ahistaa koiran omistajana

Äänestä

ONPAHAN YKSI PIHOIHIN PASKANTAJA VÄHEMMÄN....

Äänestä
  • pysy asiassa saatanan raukkis!

    Äänestä

  • kovaa ÄÄLIÖ älähti?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


aina koiran ystävä kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/2006/01/23/200601233998078_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu