.rm fileet?

Ylen sivuilta voi katsoa ohjelmapätkiä joiden filetunnus on .rm millä ohjelmalla (mielumin ilmaisella) voin katsoa niitä? Käytän Win XP Homea.
2217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo .rm tarkoittaa Real Audiota. Eli tarvitset tuollasten tiedostojen katsomista varten ohjelman mikä osaa toistaa niitä. Sellainen on esim. Real Player mistä on olemassa ilmaisversio.

http://www.download.com/3000-2139-10073040.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


millä katson? kirjoitti:

Ylen sivuilta voi katsoa ohjelmapätkiä joiden filetunnus on .rm millä ohjelmalla (mielumin ilmaisella) voin katsoa niitä? Käytän Win XP Homea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu