topit apulaite

puma-puma

Kysyisin vain että tietääkö kukaan mitään TOPIT APULAITTEESTA jolla voi hävittää kolikoita tai vaikkapa korttipakan. Mistä tuollaisen voisi hankkia tai tehdä itse jos pystyy?? Toivottavasti joku tietää.

5

914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jooo88

      tuolla myydään www.markkupurho.fi

      ja sen nimi on raven

      • puma-puma

        Tiedän kyllä mikä raven on mutta mielestäni topit ei ole sama asia vai olenko väärässä????????


      • Mr Incognito
        puma-puma kirjoitti:

        Tiedän kyllä mikä raven on mutta mielestäni topit ei ole sama asia vai olenko väärässä????????

        Väärässä... topitti ja raven ovat eri gimmickejä.


      • Mendoza
        Mr Incognito kirjoitti:

        Väärässä... topitti ja raven ovat eri gimmickejä.

        Topit tehdään takkiin, se voi olla irtonainenkin. Kaavat on julkaistu useissa kirjoissa, kannattaa etsiskellä eri firmojen sivuilta. Valmiiksikin sen saa, Fabric Manipulations Las Vegasissa tekee niitä.


      • ju huu
        Mendoza kirjoitti:

        Topit tehdään takkiin, se voi olla irtonainenkin. Kaavat on julkaistu useissa kirjoissa, kannattaa etsiskellä eri firmojen sivuilta. Valmiiksikin sen saa, Fabric Manipulations Las Vegasissa tekee niitä.

        Löytyykö keneltäkään mahdollisesti keneltäkään kirjaa jossa piirrustukset ovat ja olisi valmis ne paljastamaan? Olisin todella kiitollinen : )


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6348
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5865
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2833
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2268
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1958
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1108
    Aihe