Kuin sauna, lämppäri aina päällä?

Kuumaa ilmaa tulee kabiiniin riippumatta siitä, mihin asentoon venttiiliä kääntää. Veden kiertoa ohjaava venttiili kääntyy kyllä, mutta mitään vaikutusta sillä ei ole. Onko se risa vai voiko sillä olla merkitystä, kun se ei käänny aivan ääriasentoonsa saakka?
3326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkoitat varmaan vipua joka menee venttiiliin jonka vaijeri on todennäköisesti irti kuoreltaan

Äänestä
  • Juuri se vaijeri, joka ei tosin ole irti.

    Äänestä

Nimenomaan vivuston puolella murtuva muovi osa, joka siis ohjaa vaijeria vipuvälitteisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


passat -86 1.8 kaasutinkone kirjoitti:

Kuumaa ilmaa tulee kabiiniin riippumatta siitä, mihin asentoon venttiiliä kääntää. Veden kiertoa ohjaava venttiili kääntyy kyllä, mutta mitään vaikutusta sillä ei ole. Onko se risa vai voiko sillä olla merkitystä, kun se ei käänny aivan ääriasentoonsa saakka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu