Tunteeko joku paikkaa nimeltä Hainan? Suunnittelen matkaa sinne päin ja olisin kiinnostunut kuulemaan kommentteja kyseisestä paikasta. Tarkoitus olisi olla ensin Kantonissa muutama päivä ja lentää sieltä Hainaniin. Hotelli ehdotuksia? Hintoja? Paljon maksavat lennot Kantonista Hainaniin?
Hainan
matkalle lähdössä
4
3663
Vastaukset
- mee!
kallista ja vaarallista. Eivät puhu edes enklantia.
- merkitön
Eikä ole kallista eikä vaarallista. Englantia ei varmaan puhuta, kun Kiinassa puhutaan kiinaa...
- Hainanilla käynyt ja viihtynyt
Kiina keskusteluista löytyy tietoa, kuten lienet jo huomannutkin.
- Palanut mies
Heippa! Tulin juuri tänä aamuna Hainanista Shanghaihin. Suosittelen matkaa, koska on edullista ja aktiviteettejä on monenlaisia. Muistakaa aurinkovoide.. ;) Itse paloin aika pahasti polttavassa auringonpaisteessa, mutta oli sen arvoista..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896113Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174765Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo992218Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489