phillips

Mikä mättää kun Phillips merkkinen dvd/vhs on taas rikki.Nauhuri puoli toimii moitteetta, mutta dvd tökkii, jää runksuttamaan paikoilleen.Vähän rupee epäilyttämään Phillipsin laatu.Malli on muuten MX 5100 VR
4515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko se rikkoutunut aiemminkin?

Äänestä

Merkki on muuten Philips yhdellä L:llä. Laatu vaikuttaa nykyään olevan juuri sieltä, mistä epäiletkin sen olevan. Joku sanoikin, että ennemmin ilman kuin Philips!

Äänestä

Ongelman nimi on juurikin philips... erityisesti DVD laitteet ja putkitelkkarit eivät tunnu kestävän mitään.

Oy Philips Ab on myös kuluttajavalituslautakunnan mustalla listalla.

Äänestä

Minullakin oli philipsin tallentava dvd, en muista enään mallia, mutta se ei toiminut edes takuuaikaa. Kerran se vaihdettiin silloin uuteen, mutta uusikin hajosi. Valikot hävisivät, oli ronkeli levyjen suhteen ja meni välillä ihan jumiin. Sitten kyllästyin ja vaihdoin Sonyyn ja se on toiminut moitteettomasti ja on mukavampi käyttääkkin. Tälläinen keskustelu oli tuolla jo aikaisemmin.

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000025&conference=1500000000000137&posting=22000000013483909

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rikki taas kirjoitti:

Mikä mättää kun Phillips merkkinen dvd/vhs on taas rikki.Nauhuri puoli toimii moitteetta, mutta dvd tökkii, jää runksuttamaan paikoilleen.Vähän rupee epäilyttämään Phillipsin laatu.Malli on muuten MX 5100 VR

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu