mp3

linux mandrivaan? ja mikä soitin olis hyvä soittaa mp3 formaaateja?
4362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

xmms, amarok ja monet muut!
HC heebot käyttää mpg123 soitinta...

Äänestä

Itellä tässä just nyt kun tätä kirjotan soi mp3 musiikki soittimessa nimeltä Rhythmbox. Tässä on myös tuollainen iPod yhteys, jos sellaista sattuu kaipaamaan. Jos urpmi repot on kunnossa pitäs rytmiboxin tulla urpmaten tai jos tykkäät käyttää graafista pakettien hallintaa niin siellä ne on ne samat paketit kun urmilla löytyy... Niin ja sitte on toki sellanen, että jos tykkää, että soitin näyttää karamelliltä on toi amaroK oikeen kiva.

Äänestä

Niin unohtu tosta äskesetä. Se on tuo Grip sellanen helppo ja kiva rippaaja. Mp3 tehdäkses tarviit sihen Lame-nimisen koodarin. Nääkin löytyy urpmilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rippaajaa kirjoitti:

linux mandrivaan? ja mikä soitin olis hyvä soittaa mp3 formaaateja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu