Miten poistaa käytön jäljet?

Kun avaan suomi24 keskustelujen sivun, niin osa palstoista näkyy violettina, eli niin että sitä on klikattu. Miksi niin vaikka olen poistanut sivuhistorian ja tiedostot ja evästeet. Puhdistanut easycleanerilla ja ccleanerilla. Kaikki eivät näy niin vaikka olen niissä käynyt. Mistä toi johtuu? Mihin noi jotkut tallentuvat?
3566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

onko uusimmat versiot noista ohjelmista?
mikä selain?
ja näkyyko CCleanerissa puhdistusasetukset/sovellukset.. käyttämäsi selain ja onko sen edessä ruksi?
jos nämä ei auta niin voi viisaammat jatkaa..

Äänestä

täytyy sulkea selain ellei peräti käynnistää uudelleen ennen kuin käytön jäljet häviää. Sen(kin) takia käytänkin itse Firefoxia, josta kaikki saa pois siten että poistaa yksityisyyteen liittyvät tiedot ja sitten päivittää selaimen palkin Päivitä-painikkeesta.

Äänestä
  • Jos haluat kokeille, tuolla lataussivu:
    http://www.mozilla-europe.org/fi/

    Voit pitää molemmat selaimet koneella, ja kokeilla kumpi on kivempi ja turvallisempi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mie vaan kirjoitti:

Kun avaan suomi24 keskustelujen sivun, niin osa palstoista näkyy violettina, eli niin että sitä on klikattu. Miksi niin vaikka olen poistanut sivuhistorian ja tiedostot ja evästeet. Puhdistanut easycleanerilla ja ccleanerilla. Kaikki eivät näy niin vaikka olen niissä käynyt. Mistä toi johtuu? Mihin noi jotkut tallentuvat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu