Tietääkö joku miksi kone tai prosessori(?) tekee tuommoista erittäin "korkeaa" ääntä? Ongelma tuntuu aiheutuvan jos avaa selaimen ikkunan auki, mutta jos esim. laitan selaimen pieneksi niin ääni katoaa. Ääni tuntuu hajoilevan välillä, mutta varsinkin aluksi se tuntuu tulevan erittäin korkealta.
KIRKUVA ÄÄNI
Tietoörkki
7606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuo ääni tuntuu olevan varsin ihmeellinen, sillä varsinkin äsken kun avasin selainta ja suljin niin ääni tuli koko ajan, mutta kun pidin tätä selainta pitempään pystyssä ja availin uusia niin ääntä ei enää tullutkaan.
Onkohan tuolle asialle selitystä jollakin ja saakohan sen pois jotenkin? Uskoisin että se viittaisi jotenkin prosessorin toimintaan tai vastaavaan.
Vielä lisää juttua eli jos pidän pitempään selainta auki ja availen uusia selaimia niin ääntä ei enää tulekkaan, mutta jos suljen kaikki selainikkunat ja avaan uuden niin tuo sama ääni tulee eli selityksiä kehiin..
Kirkuvista professoreista, mutta kun kiintolevy alkaa hajoamaan niin se kyllä kirkuu.
ääni tulee näytöstä ja näytönohjaimesta. Testaappa loppuuko ääni sillo ko sammutat näytön äänen alkaessa??
Ittelläni on LG:n näyttö ja se vinkuu joskus satunnaisesti
LG onkin tunnetusti aivan paska merkki. Korealainen jo kertaalleen konkurssiin menneen (GoldStar)sekundatuotteita valmistavan yhtiön uudelleentuleminen.
minunkin LG-DVD,vaikka ei ole vanhakaan tuntuu kuin siinä olisi joku laakerivika niin kamalaa hurinaa pitää.
Mulla piti monitori tuollaista "kirkumista", lähinnä kylläkin vinkumista ja se korjaantui kun kävin säädättämässä monitorin huoltoliikkeessä, maksoi 15 ekee..