Kellään?

suunnittelua

Onko kellään ollut kahta kaasoa? Olisiko tökeröä pyytää kahta? Hluan siskoni ehdottomasti, mutta haluaisin myös parhaan ystäväni mukaan tuekseni ja mukaan suunnitteluun.

5

1178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että on

      en usko että ois kahta kaasoa hyvä olla, ei semmonen oo ollu tapana. kyllä yhdellä kaasolla pärjää. ottaa muita sitten avustamaan. valitse kaasoks se joka on läheisempi ja tuntee sut paremmin.

    • on jees

      Olen ollut kaksissa häissä joissa on ollut kaksi kaasoa. Kai niitten on vain oltava sellaisia että tulevat keskenään toimeen.

    • minä

      .. ja meillä oli yksi kaaso ja neljä bestmania. Kaikille riitti hommaa hääpäivänä (koristelua, lahjojen avaamista, pientä juontoa ja lahjojen kotiin kuljetusta), mutta niin vähän, että ehtivät juhliakin.

    • kahta

      Meillä oli kaksi kaasoa ja yksi bestman. Minun sisko ja ystäväni. Kirkossa siskoni piti kimppua ja ystäväni kuvasi ja oli muuten ihanasti läsnä. Ystäväni ja bestman hoitivat juhlassa ohjelmat ja hieman videokuvaamista. Siskoni piti siis vain kimppua. Joskus on pakko olla enemmän kuin yksi. Ystäväni ja bestman olivat pelastus, koska muuten ei olisi tullut kunnon juhlaakaan.

    • Teemu Selälleen

      Meikä sai häädön häistä ja kaaso lähti bestmänin matkaan ja mulla tuli itku kurkkuun ku se oli mun salarakas se kaaso muttei tieten mikään hirmu kiva sellainen kun se ei koskaan ottanu huomioon mun tunteita kun se aina vaan shoppaili Balilla senkin jälkeen ku meidän piti mennä naimisiin Balilla ku ei ollu varaa lähteä NewYorkiin ku sinne maksaa liput niin paljon, mutta vaimo on onnellinan ja lapset on hoidossa 24/7 ku meillä on niin paljon pätäkkää! Onx kellekkään muulle sattunu näin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      183
      5047
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      21
      4440
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3127
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      256
      3007
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2912
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2521
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      42
      1812
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1780
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1777
    Aihe