Nuoret 3 ja 4-huoneiden miitti

shiniya

Elikkäs, Nuoret 3 ja 4 huoneissa chattailevat rekanneet ihmiset, miitti on tulossa! Päivä on siis 18.3 ja kokoonnumme Rautatieasemalla siinä portaiden vieressä ^^. Aika on tällä hetkellä siinä klo: 11-12, tarkemmasta ajasta informaatiota myöhemmin.

ILMOITTAUTUMISET Valkyrielle yksityisviestin kautta. Kun ilmoittaudutte, ilmoittakaa samalla sellainen suunnilleen-aika, jolloin olette tulossa (esim. monelta mahdollinen junasi/bussisi saapuu, jos asut kauempana), niin osaamme sitten odotella ihmisiä ja olla oikeaan aikaan paikalla. Valky siis kerää ilmoittautumis-listaa.

Minulta, shannilta tai Valkylta saa lisäinfoa, jos on epäselvyyksiä.

ILMOITTAUDU VIIMEISTÄÄN 6.3, niin meidän on helpompi sitten järkätä jotain, kun tiedämme suunnilleen montako ihmistä on tulossa. Ilmoittautumislista löytyy Valkyrien profiilista.

Sitten tärkeä asia: NIMILAPPUPAKKO. Eli teet itsellesi nimilapun vaikkapa paperista ja pistät kiinni paitaan tai reppuun tai jollekin muulle näkyvälle paikalle. Sen ei tarvitse olla kirjoitettu kissankokoisilla kirjaimilla, mutta sellainen ihmimillisen kokoinen kuitenkin. Ja siinä on oltava sekä nettinick ETTÄ oikea nimi. Sitten opimme nimiä ja kun kaikkia ei kuitenkaan kasvojen perusteella tunnista, niin on helpompi haahuilla siellä Rautatieasemallakin etsimässä muita miittiläisiä.

Älkää pelätkö tulla mukaan! Kaikki nyt rohkeasti ilmoittautumaan ja ehdotuksia ohjelman suhteen otetaan mieluusti vastaan. KAIKKI halutaan mukaan ja KAIKKI uskaltavat myös tulla. Ketään ei syrjitä ja kaikki ovat tervetulleita ^^.

Ja pitäkää silmällä tätä topicia, jos muutoksia vaikka ilmenee.

14

6344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • shiniya

      Ja jos joku ei nyt tajunnut, niin se on HELSINGIN rautatieasema, tiedoksi nyt kaikille tietämättömille.

      • Arianrhod

        Jeespoks. Mäkin olen sit öh, sanottaisko, miittivastaava tai jotai. Multaki voi siis kysyä jotai epäselvyyksiä. Jos siis mua joskus näkyy tääl. ET jee. \o/


    • Otsikko kertoo kaiken.. :u

      No "Rautatieasemalla". Minkä kaupungin? :u

      • shiniya

        Oisko Helsingin? ^^

        Joo ja siis tavataan portailla, jotka ovat Rautatieaseman sisäpuolella. Portaat vievät asematunneliin. Jos tulet junalla, kävelet vain suoraan laiturilta sisälle niin ne portaat on siinä nenän edessä.


    • Ei saa kirjoittaa oikeaa nimeä siihen nimilappuun. Täytyy säilyttää yksityisyys, koska muuten joku "hullu" voi ottaa nimesi talteen ja selvittää muita asioita sinusta. Tai vaikka hakee puhelinnumerosi ja sitten levittää nimeäsi ja numeroasi netissä.
      ÄLKÄÄ siis missään nimessä laittako nimeänne. Ei sefumiitissäkään oikeita nimiä lukenut.
      Koskaan ei tiedä kuka on epäluotettava.

      • No vaikea uskoa että joku ottaisi nimen, ja mitä sitten vaikka ottaisi? Ei ne pelkällä nimellä mitään saa irti, koska maailmassa on hyvin monta ihmistä jolla onihan sama nimi jonka siihen lappuun raapustaa. No jos kirjoittaa myös sukunimen niin sitten voisi olla helpompaa mutta pidän edelleen erittäin epätodennäköisenä sitä että joku tekisi sellaista, hei haloo.


      • shiniya

        Ei kai kukaan dorka nyt sukunimeä ole mihinkään kirjoittamassa. Se on vain enemmän kuin koomista huudella pitkin Helsinkiä jotain AliceCoopereita ja muita vastaavia ^^.


    • Voin tulla pussi päässä. Varmaa aika komee näky ku laa kulkee eksyksissä nimilappu kaulassa.

      • ..meillekkin saa tulla tutumaan kaikki komeet miehet.


    • niin laittakaa ny ihmeessä johokin tonne lloppuun kaikki tärkeet ja vähemmän tärkeet ykstyis kohdat mitä pitää olla missä pitää olla milloin jne...
      olis helpompaa tajuta... ^^

      • shiniya

        No eikä, ku sit kukaan ei lue koko viestiä ja koko viestiketjua ^^.


    • 1. Rustaa itelles kotona nimilappu Nickillä ja etunimella varustettuna.

      2. Tule HELSINGIN rautatieasemalle klo 11-12 aikana

      3. MENE SISÄÄN rautatieasemalle ja lorvi siinä ASEMATUNNELIIN vievien PORTAIDEN luona
      (siellä pitäs olla istumapaikkojakin)

      4. Ellet näe muita joilla pitäisi olla nimilappu ODOTA kauemmin.

      PS. Kannattaa ottaa fyffee/kahisevaa/rahua/Mania mukaan
      (Itse ainakin otan itseni mukaan LÖL)

    • Pakko kysästä hiukan ohjelmasta. Ku kerran 11-12 maissa tavataan rauttiksella, nii minne siitä mennään, vai ollaanko sit siinä jokunen tunti, jotta kaikki vois rauhoittuu shokeista jne.? ja mihin aikaa suunilleen miitti lopetetaan, vai vietetäänkö koko lauantaiyö jossai kaivarissa dokaamassa?

      • shiniya

        Ainiin, ei ikinä tullut mieleen, ettei joku olisi ollut miitissä. Kun kaikki on paikalla niin lähdetään kaupungille ja näin. Ja sieltä saa karata silloin, kun parhaaksi tuntuu. Toisilta lähtee junia, joten ne lähtee niillä. Yleensä kai joskus viiden-kuuden-seitsemän aikaan on porukka lähtenyt. Ja aloitusajasta vielä sen verran, että ei hengailla tossa rauttiksella sen kauempaa, kuin siihen asti, kun kaikki ilmoittautuneet on paikalla. Ja jos tulee myöhässä niin saa itse ottaa vastuun siitä, että soittaa jollekin ja kysyy, missä seurue sillä hetkellä liikuskelee.


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      189
      2395
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      91
      1714
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      186
      1508
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      14
      1395
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      1223
    6. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      44
      1154
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      43
      1030
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      98
      929
    9. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      51
      857
    10. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      855
    Aihe