Yliopistoo!!

BiQQUBurQQa

Aivan ihuna! Ostin sen kaks päivää sitten, kiitos niille mun kyssäreihin vastanneille, jokka sai mut sitte päättämään sen et ostan! Kiitus! Tiesin et tykkään semmosest pelist ja se onki yhtä hyvä musta kun Yöelämä! Melkein parempi! No, mielipide kysymys.
Tuahnnet kiitosket vielä kaikille. Mutta sitten, miten pystyy liitty osakuntaan? Tai miten pystyn mennä Salaseuraan? Danke schön.

1

210

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moi!

      Tutustu 3:een salaseuran jäseneen ja hanki heidät tarpeeksi hyviksi ystäviksesi.
      Heidät voit löytää asuntolassasi vierailemasta, yhteisötontilta tai hiipparoimasta lähistöltä.
      Sitten (minulla ainakin) poliisi haki simini kesken tiskaamisen ja laittoi käsiraudat (ihmettelin, että mitä Pekko nyt oli tehnyt). Sitten se vietiin salaseuran päämajaan.

      Oman osakunnan voi perustaa, kun muutat esim. yliopistolla "omaan kotiin" ja soitat puhelimella ja sitten valitset perusta osakunta.

      Samoin voi liittyä valitsemalla puhelimesta liity osakuntaan ja sitten sieltä, että mihin osakuntaan voi liittyä. Sen jälkeen 3(?) sen jäsentä tulee hillumaan luoksesi ja niiden kanssa pitää jutella ym. Ja kun he katsovat sinut kelvolliseksi liittymään heidän osakuntaan, olet jäsen ja voit jopa muuttaa heidän kanssaan samaan taloon!

      Että näin...
      Korjatkaa ihmeessä, jos muistini pätkii... Yliopistossa olen viimeksi pelannut aika kauan sitten.....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      58
      1616
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      364
      1151
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      133
      924
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      742
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      598
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      45
      529
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      456
    Aihe