Immenkalvon avaaminen gynekäynnillä

impi

Aattelin pyytää gyneltä immenkalvon aukaisua kun tuonne alapäähän ei mene mitään väkisinkään. Onko kenelläkään kokemusta kyseisestä toimenpiteestä? Suostuuko gyne helposti hommaan? Onko toimenpide nopea? Kuuluuko siihen minkäälaista puudutusta?

9

2347

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hellan lettu

      En usko, että ongelmasi on edes harvinainen!

      Helpoimmin (ja halvimmin) saat tiedon soittamalle esim. gynekologikeskuksen erikoissairaanhoitajalle tai vaikka terveyskeskuksen sairaanhoitajalle.
      Samalla saat tiedot esim. toimenpiteen hinnasta yms.

      Puudutusta alueelle en osaa kuvitella, mutta eiköhän siihenkin löydy selvitys.

    • n21

      Minulta kalvo aukaistiin, kun olin 16v. Kävin yksityisellä gynellä, kun en saanut tamponia sisään ja sain lähetteen naistentautien polille. Laitettiin puudutuspiikki (en kyllä ole oikein varma, mihin kohtaan, mutta emättimeen sisään kuitenkin). Kalvo poistettiin polttamalla, joka ei tuntunut oikeastaan ollenkaan. Toimenpiteen aikana lääkäri kuitenkin vahingossa osui emättimen seinämään ja joutui laittamaan pari tikkiä. Tekotapoja voi tietysti olla muitakin, näin minulla.

      Koko toimenpide tuntui jonkin verran, mutta ei kipuna. Paikat parantui nopeasti, pari päivää piti ottaa rauhallisesti ja istua tyynyn päällä :) Tsemppiä, kannattaa mennä, jos siltä tuntuu vaikka toimenpide ei hirveän mukava olekaan. Sen jälkeen elämä on kuitenkin helpompaa :)

    • Wertt

      Herättelen hieman tätä vanhaa keskustelua!
      Eli te joille tämä toimenpide on tehty, kuinka kauan oli toipumisaika eli koska pystyitte harrastamaan seksiä jne?

      • ainakinennen

        Immenkalvo aukee ensimmäisessä yhdynnässä aviomiehesi suorittamana


      • Anonyymi

        No eipä aukee jos ei nainen uskalla kun sattuu niin helvetisti


      • Anonyymi
        ainakinennen kirjoitti:

        Immenkalvo aukee ensimmäisessä yhdynnässä aviomiehesi suorittamana

        Miten niin aukeaa? Jos ei mahdu, niin ei voi aueta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No eipä aukee jos ei nainen uskalla kun sattuu niin helvetisti

        Niinpä


      • Anonyymi
        ainakinennen kirjoitti:

        Immenkalvo aukee ensimmäisessä yhdynnässä aviomiehesi suorittamana

        Aukeaa ehkä sitten , jos haluaa harrastaa extremeä kivun kokemista ja sietämistä. Kipua voi sietää, jos ennätystä tehdessä on pianokakut tulilla.


    • Anonyymi

      Ei pidäkään mennä eikä liittyä paskasaurusten joukkoon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      162
      1073
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      737
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      129
      684
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      26
      678
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      659
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      625
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      582
    8. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      570
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      570
    10. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      182
      546
    Aihe