Mistä kaupasta pääkaupunkiseudulta löytyy edulliset langat neulontaan/virkkaukseen?
lankoja edullisesti?
8
2946
Vastaukset
- annikki
Ostan kaikki langat Tapion kaupasta Kauhajoelta käyn siellä kerran kuussa
ja jos joku loppuu tilaan sieltä posti
pakettina. Valikoimat on siellä niin laajat
että en muualta löydä.- Bristow
Mä en ainakaan aio tilata Tapion kaupasta koskaan mitään tai käydä siellä, alkaa jo kyllästyttää tää tuputus jokaisella keskustelupalstalla.
- ei ole edelleenkään
siellä, missä kysyjä asuu. On hiukka eri asia käydä ohikulkumatkallaan jossain tietyssä liikkeessä, kuin vartavasten lähteä käymään huitsin nevadassa.
- oikeisiin aiheisiin tiedoksi
Bristow kirjoitti:
Mä en ainakaan aio tilata Tapion kaupasta koskaan mitään tai käydä siellä, alkaa jo kyllästyttää tää tuputus jokaisella keskustelupalstalla.
Joo ne on nää kauhajoen langat ja sit ne iänikuiset käspaikka ja ihanitse sivustot. Siis että maksetaanko jollekkin siitä että ne samat kysymykset ja vastaukset pyörii täälä joka päivä.
Siinämielessä niin haitallista, kun on just sen takia jääny montakin todellakin mielenkiintoista keskusteluketjua katsomatta, kun oon ajatellu että ne on niitä mainostajia vaan taas kun kyselee ja vasailee.
Nykyään kun olen tehnyt niin että alan seuraamaan keskustelua vasta kun siinä on viis-kuus kunnon vastausta. Ehkä pitäisi laittaa otsikoon jokin merkintä kuten Ei Mainos, tms! oikeisiin aiheisiin tiedoksi niille jotka haluavat ihan aitoa keskustelua.
- tehtaanmyymälä
siis Novitan lankojen tehtaanmyymälä Lauttasaaressa,Helsingin villakehräämön myymälä.Sieltä sai ainakin aikoinaan myös valmiiksi pussitettuja edullisempia lankoja.Muutenkin langat olivat siellä edullisempia kuin lankaliikkeissä muualla Helsingissä.65:lla sinne silloin aikoinaan pääsi,mutta en tiedä onko jutut muuttuneet,oikeastaan minuakin kiinnostaisi jos joku tietää.
- halvempaa
Kuulin ettei ole halvempaa kaikki, vaan jokin merkki.(siis Lauttasaaressa. Olisi kiva kuulla mielipide halvemmasta myymälästä
- neuloja
Lauttasaaressa ei ole aikoihin ollut kunnon pussilankoja,
tai sitten olen ollut tosi monta kertaa väärään aikaan paikalla.
Jostain kumman syystä siellä on useat langat kalliimpia, kuin esim. marketeissa.
Anttilasta on saanut edullisemmin Woolin poistovärejä, Hippyä, seiskaveljestä.
Hyvä kokemus on Mankkaan Tarjoustalo, siellä ovat seiska ja isoveli koko ajan tarjouksessa. Ei erikoisvärit. Mahtaisiko olla muissakin Tarjoustaloissa.
Sitäpaitsi Kauhajoki rules ja terveisiä Kauhajokisille! Halvinta lankaa olen saanut Sepon Halpa-Hallista.
KL
- ritva-liisa
Minä en ainakaan pakosta katsele halvinpia
vaan kun on monenlaista lankaa niin siitä
syntyy inspiraatio , tuosta kehittelen sellaisen ja niin edelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2155931
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263684- 822567
- 372090
- 331882
- 431851
- 1061754
- 211646
- 271492
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!381431