Kuinka paljon aikasemmin pitäisi varata paikkansa pentu/ tottelevaisuuskurssille? En ole koskaan ollut sellaisilla, eli ei hajuakaan millaiset jonot siellä on . Jos Haluaa esim . alkaa kouluttaa koiraansa 4 kk iässä viimeistään ?
pentukursseista
mä--
3226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
soitin 2kk:tta sitten ja seuraavia vapaita paikkoja pentukurssille oli vasta maaliskuussa.Jolloin koirani on jo melkein vuoden.Varmaan aika paikkakunta kohtaista ja seurakohtaista.Ite olen menossa palvelus-ja seurakoira seuran kurssille.Keskikokoisessa kaupungissa asutaan.Kannattaa siis ottaa selvää mahd.pian ja varata paikkaa.Tähänkin mihin päästiin oli enää 2 paikkaa vapaana.Edellinen kurssi taisi olla tammikuussa ja ihan täynnä.
Nyt tietenkin on juoksut sitten kun sinne pitäis mennä.Sais alkaa nyt pian että kerkeisivät olla ja mennä ennen kurssin alkua.
kyseessä?
Tässä yksi:
http://www.kontaktikoirat.com/
itse etsin kauan pentukurssipaikkaa enkä vieläkään ole löytänyt. siihen jäivät kai sitten haaveet terapiakoirasta jos en löydä edes tokopaikkaa. kun mielestäni pitäisi olla peruskurssit käyty.