En ymmärrä mitään

ainaski neitsyt

Mä en ymmärrä mitään horoskoopeista. Tiedän vain olevani neitsyt, koska olen syntynyt 13.09... Eli siis kuulin hetki sitten, että on olemassa joku kuumerkki juttu!?!? Miten se toimii? Eli mistä saan tiedettyä mikä olen kuumerkiltäni!?

Olis kiva saada tietoa tai joku hyvä linkki edes...

Onko kuumerkki niinku puolet sitten luonteestani ja aurinkomerkki puolet?

2

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • scorpio

      horoskooppiin vaikuttaa kaikkien planeetoiden sijainti syntymäkartallasi sekä mm. nousevamerkki eli se minkälainen on ulkoinen olemuksesi, ja miten käyttäydyt..

      tässä tärkeimmät mistä horoskooppi koostuu:
      1. aurinkomerkki (sinulla siis neitsyt) kuvaa sisäistä luonnettasi ja perusenergiaasi, ja egoasi
      2.Nousevamerkki: ns. naamio aurinkomerkin päällä, kuvaa ulkoista olemustasi, esim jos nouseva merkki on leijona muut näkevät sinut leijonana.. tämän kautta ilmaiset aurinkomerkkiäsi..toisin sanoen persoonasi.Saadaan selville syntymäkellonajan mukaan
      3. kuumerkki: kuvaa tunteitasi ja automaattisia reaktioita. myöskin liittyy sisäiseen maailmaasi.. liitetään myös äitisuhteeseen ja omaan naiseuteen ja miesten naisihanteeseen. esim. miehellä kuu skorpionissa: mies pitää skorpioni naisista.. ja jos naisella on kuu ravussa hänen naiseutensa ilmenee ravulle ominaisella tavalla ja hän on tunne-elämältään rapu eli hyvin herkkä ja haavoittuva yms.Saadaan selville kun menet tekemään astrologisen kartan esim. www.astro.fi voit tehdä ilmasien kartan ja saat siitä pikatulkinnan. riittää kun tiedät syntymäpäiväsi jos haluat tietää kuumerkin ja muut planeettojen sijainnit..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5287
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      28
      3518
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      40
      2864
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      26
      2083
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1840
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      286
      1636
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1596
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1392
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1366
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1165
    Aihe