Gradun kansituksen hinnat

Miten paljon maksaa gradun kansitus? Olen kuullut, että Turussa Kluutti olisi edullinen. Kannattaisi kuulemma lähettää kansitustöitä jopa ko. paikkakunnan ulkopuolelta. Minkähänlaisista hinnoista gradun kansituksessa puhutaan?
87319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olen itse tulostanut gradun, eli pelkästä kansituksesta olisi kyse..

Äänestä
  • Kluutti oli tosi edullinen verrattuna esim. Tampereeen yliopistopainoon. Kluutissa oli tosi nopeaa, eli sain käsittämättömän äkkiä gradut kansiin ja palvelu oli ystävällistä. Sai viedä tulostettuina tai ottivat siellä kopioita. Oli muistaakseni erittäin edullista myös heillä ottaa kopiot.

    Äänestä

  • KM-2001 kirjoitti:

    Kluutti oli tosi edullinen verrattuna esim. Tampereeen yliopistopainoon. Kluutissa oli tosi nopeaa, eli sain käsittämättömän äkkiä gradut kansiin ja palvelu oli ystävällistä. Sai viedä tulostettuina tai ottivat siellä kopioita. Oli muistaakseni erittäin edullista myös heillä ottaa kopiot.

    Turussa Kluutti oli tosissaan hyvin edullinen. Kappalehinta oli 9 euroa! Kannet ovat siistit ja hienot - olen tyytyväinen. Vein itse paperitulosteet, mutta niinhän se pitää tuonne helsinkiläiseen firmaankin viedä. Heillä vaan kappalehinta on 15-20 euroa.

    Äänestä

  • Sinttu kirjoitti:

    Turussa Kluutti oli tosissaan hyvin edullinen. Kappalehinta oli 9 euroa! Kannet ovat siistit ja hienot - olen tyytyväinen. Vein itse paperitulosteet, mutta niinhän se pitää tuonne helsinkiläiseen firmaankin viedä. Heillä vaan kappalehinta on 15-20 euroa.

    Kerroit, että Turussa gradun kannet sai kluutilla 9 euron hintaan. Mikä firma on kyseessä?

    Äänestä

Mites sitten Helsingin suunnalla? Gradu alkaa olla kohta painokunnossa, mistäs niitä kansia kannattaisi kysellä? Yliopistopaino on tietysti helppo ja kallis...

Äänestä
  • helsingissä on Viiskulman lähellä halpa paikka. Mielestäni aiheesta oli juttua Hesarissa tai Ylkkärissä pari vuotta sitten. Yliopistopaino on tosi kallis

    Äänestä

  • etelä- kirjoitti:

    helsingissä on Viiskulman lähellä halpa paikka. Mielestäni aiheesta oli juttua Hesarissa tai Ylkkärissä pari vuotta sitten. Yliopistopaino on tosi kallis

    se on tämä: http://www.kirjansitomovkjokinen.fi/

    Äänestä

  • ???? kirjoitti:

    Siä jokisella makso n. 30e yhteen satasivuseen kannet, jos on vähemmän sivuja tai useempi kpl niin 20-25e

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valmistuminen lähestyy kirjoitti:

Miten paljon maksaa gradun kansitus? Olen kuullut, että Turussa Kluutti olisi edullinen. Kannattaisi kuulemma lähettää kansitustöitä jopa ko. paikkakunnan ulkopuolelta. Minkähänlaisista hinnoista gradun kansituksessa puhutaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu