Kuukautiset eivät ole vieläkään alkaneet, myöhässä nyt kuudetta päivää.
Tein eillen taas raskaustestin, mutta negatiivista näytti.
Onkohan mulla enään toivoakaan, että olisin raskaana negatiivisista huolimatta?
Jos en ole raskaana niin alkais ne himskatin kuukautiset edes!
Tein eillen taas raskaustestin, mutta negatiivista näytti.
Onkohan mulla enään toivoakaan, että olisin raskaana negatiivisista huolimatta?
Jos en ole raskaana niin alkais ne himskatin kuukautiset edes!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minulla olisi pitänyt alkaa noin 24 pvän tietämillä, en kuitenkaan malttanut odottaa, joten testasin 23pvä, ja negatiivista näytti. Kuukautisia ei ole vieläkään kuulunut, mutta en oo vielä hirvinny testata uudestaan, toivon kovasti että näyttäis positiivista!
Ärsyttävää tällänen epätietoisuus
menkat piti alkaa tiistaina ja edelliset menkat oli tosi niukat. oireita oli viimeks pari viikkoo sit tai vieläkin on oksetus olo välillä mut ei muuta. niin ja maha vaan kasvaa et siitä päättelinkin et oisin raskaana. huomenna testaan.
onnea teille
Kuukautiset eivät vieläkään ole alkaneet.
Inhottavaa tämä epätietoisuus.
eillen ystäväni pyysi mua kanssaan viihteelle, mutta en lähtenyt koska olisi ollut alkoholia tarjolla, enkä nyt viitsi suotta ottaa turhia riskejä, jos olisinkin raskaana.
En tänä aamuna halunnut tehdä raskaustestiä, kun olen jo niitä "tuhlannut" kaksi jotka näyttivät negatiivista...täytyy vaan odotella.
Lämpö on pysytellyt 37 asteen tienoilla ja pari päivää on ollut välillä kummia pistoksia tai pisto sillointällöin alavatsassa.
Olettko te muut tehneet jo raskaustestiä tai onko menkkanne alkaneetkin?
on menkat myöhässä nyt kahdeksatta päivää. On ollut oireita, rinnat ovat arat, on kylmä välillä, alavatsa kipeä ja tänään oli niin paha olo että oksensin. Ennen unirytmini oli ihan erilainen, en saanut unta kuin vasta 2-3 aikaan yöllä ja olin tosi väsynyt. Nykyään nukahdan jo 10-12 aikaan illalla. Olen tehnyt 2 raskaustestiä ja kummatkin näyttäneet negatiivista. Todella ärsyttävää olla näin epätietoinen.