Tervehdys,
Onko tietoa saako pintakosteusmittareita vuokrattua jostain? Paras olisi tietysti teettää mittaukset ammattilaisilla mutta tekisi mieli käydä paikat läpi ensin itse ennen kuin alkaa maksaa turhasta.
Kosteusmittarin vuokraus
5
9912
Vastaukset
- on turha
se näyttää koska viimeksi on käyty suihkussa.
- ainakin
kuntotarkastaja porasi reiän eteisen kautta suihkun taakse ja mittasi kosteuden. Mitään ei löytynyt ja kuivaa oli myös, kun kylppärirempan takia kaikki laitettiin uusiksi. Joten kannattaa pyytää joku mittaamaan kosteutta muualtakin kuin pinnasta.
- on paskan
jauhantaa.kyllä pintamittarilla katotaan että
lähetäänköö poraan reikiä vai ei.ehkä se tuntuu
pätevältä kun poraa reiän.se on ammattitaidon
puutetta.
kylpyhuone asentajilla on noi mittarit kaikilla,
ja kokemuksella näkevät jo päältä onko joku vialla.
sitten on nää kravatti pellet joiden taksa tähtitieteellinen. - tyhmyri
Totta kirjoitit. Kävin ymmärtämättömänä salaa suihkussa ennen mittausta (ihan pienessä) ja tuloksena on, että suihkuhuoneen seinät on purettava ja uudet rakennettava valtuutetun märkätilan ammattilaisen tekemänä. Mittaus suoritettiin yli puoli vuotta sitten viimevuoden puolella, mutta tulokset tulivat asukkaiden tietoon juhannukseksi. Työ on tehtävä joko heinäkuussa taloyhtiön toimesta ennalta määräämättömällä hinnalla tai itse teettää elokuun aikana.Aikaa vastauksen antoon annettiin kesäkuun loppuun eli peräti 11 päivää tiedon saamisesta. Ennakkavarotuksia ei annettu, päin vastoin molemmissa yhtiökokouksissa oli keskustelua asian tiimoilta että pientä saumojen korjausta oli odotettavissa, hieman laattojen silikoonien uusimista. Edellä mainitusta syystä yhtiökokouksessa valtuudet annettiin taloyhtiön hallitukselle toimia itsenäisesti.
Oma suihkutilani on ensin päällystetty muovitapetilla, joka on päällemaalattu kahdesti
akrylaattimaalilla ja laatoitettu isoilla jättikokoisilla ja paksuilla koristelaatoilla
suihkutilan kohdalta 180cm korkeuteen. Kyllä yhdestä kohtaan yhdellä kosteusmittauksella miatttuna on voimaa ja valtaa, luvulla jota ei edes näytetty minulle. Nyt työllä on sitten niin kiirekkin.
- Jope
Claes Ohlsson ( oliko oikein kirjotettu ) 14 €
kosteusmittari, joka mittaa pinta kosteutta , ei siinä muuta tarvitse jos rakennat uutta taloa.
vanha keino on teipata lattiaan/seinään muovikalvo esim.50x50 cm , ja odotella vaikka 1 vrk ja katsoa onko muovin sisäpuolella kosteutta .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053121Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus931451- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461314Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1551228Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803