seinäjoella koirapuistoja

serop1

Missäs suht lähellä keskusta olis seinäjoella koirapuisto. Olen joskus kovasti ettinyt, mutta en ole löytänyt. Käyn siellä suht paljon koiran kanssa, joten olisi mukava löytää hyvä paikka, missä pitää koira irti

6

586

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä vaan

      Kasperista ainakin. En tiedä onko muita

    • Möksis

      ...on ainakin yks.
      Olen kuullut huhua että tuo Kasperin koirapuisto ei ole paras mahdollinen. Ainakin pienemmät koirat saattavat livahtaa aidan raosta. Itse olen käynyt tuolla hyllykalliolla. Kiva ja siisti koirapuisto.

      Prisman edestä kääntyy tie vasemalle, viitassa lukee Paukavuori. Sitä tietä (en tiedä tien nimeä) noin 1,2 kilometriä. Koirapuisto löytyy oikealta "metsiköstä".

      • Tuttuja?

        Löydettinkö tuttuja täältä?=) Vihjaa, kuka olet;)


      • .....
        Tuttuja? kirjoitti:

        Löydettinkö tuttuja täältä?=) Vihjaa, kuka olet;)

        löytyipäs täältä s-joen koirapusto keskustelukin :) keitäs täällä on?? vihjatkaa vaikka koiran nimi..


      • eksynyt minäkin oon

        Prisman edestä kääntyvä viitta Paukavuori????? Johtaako se tie paukavuorelle jossa myös näköalatorni.Nousu erittäin jyrkkä joten reitiltä löytyy myös opaste näköalapaikka, alariussa lukee vaarallinen rinne.


      • koirapuisto
        eksynyt minäkin oon kirjoitti:

        Prisman edestä kääntyvä viitta Paukavuori????? Johtaako se tie paukavuorelle jossa myös näköalatorni.Nousu erittäin jyrkkä joten reitiltä löytyy myös opaste näköalapaikka, alariussa lukee vaarallinen rinne.

        tosta näköalatornista en tiedä, mutta sen tien nimi on kivisaarentie. Ja se tie on mäkeä, siitä ärrän ohi menee. Koirapuisto on oikealla puolella aivan tien varrella, tulee aika nopsaa mutkan takaa. Nykyään puisto huutaa tyhjyyttään, ei juuri kukaan siellä käy. Kasperissa kaikki, mutta siellä jotkut koiranomistajat pilaavat senkin puiston käytöksellään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8416
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4738
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4391
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      45
      2615
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      98
      1478
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1296
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1246
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1152
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1150
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1090
    Aihe