2006 läpimurto kausi!!!!

Veikkausliiga

2006 on läpilyönti kausi suomalaisessa futiksessa?!?! Mestari veikkauksia?! Itse veikkaan tamperetta!!

9

591

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 123456789

      Olen samaa mieltä että ensi kausi on läpilyönti kausi.. Ja veikkaukseni menee samaan osoitteeseen elikkäs TamU:lle.

    • fruittis

      honka voittaa

      • jade

        voittaa!!!


      • TamU Fani

        Tampere United...


      • Jokitörmä
        jade kirjoitti:

        voittaa!!!

        Turun Argentiina eli Inter putoaa lähes varmasti liigasta ja se on seuran tarinan loppu. Toivon tätä sydämestäni!
        TPS säilyy helpolla omien kasvattien voimin. Ostojoukkueet eivät Turussa pärjää. Inter on samanlainen kupla kuin Dennis tai Piiloset. Se puhkeaa.


      • bgbv
        Jokitörmä kirjoitti:

        Turun Argentiina eli Inter putoaa lähes varmasti liigasta ja se on seuran tarinan loppu. Toivon tätä sydämestäni!
        TPS säilyy helpolla omien kasvattien voimin. Ostojoukkueet eivät Turussa pärjää. Inter on samanlainen kupla kuin Dennis tai Piiloset. Se puhkeaa.

        inter ei todellakaan tipu saakelin pelle


    • Johtaja1

      Jos kaikki vaan osuu kohdalleen, luen kyllä Jaron yhdeksi mahdollisuudeksi. Mutta kyllä Tampere Utd on ehdoton ennakkosuosikki, ei siitä pääse mihinkään. HJK:lla liian kapea ja nuori joukkue, ja lisäksi Mäkelän myynti Skotlantiin vei siltä saumat mestaruuteen. Nyt kun urheilutoimenjohtaja Saarnio tuo Brasiliasta vielä uuden Oliveiran niin paletti on kasassa. Toivottavasti hankinta onnistuu paremmin kuin viime vuoden ``huippubrassi``... Heh, taisi tulla kalliiksi HJK:lle palkata sellainen pelaaja! Mutta Tampu tai Jaro vie mestaruuden!

      • elämä on

        Tämän hetken kuntopuntari yllättävä

        KuPs ja KooTeePee ykkösinä
        Mypa ja Honka kakkosina
        Sitten tulee mifkiä, hakaa sun muuta
        Hjk viimeisten joukossa


    • HJK,ihan varmasti

      Veikkaus-lligan voittaja on HJK!Toisena on MyPa,kolmantena,TaMu,Neljäntenä,TPS,viidentenä FC-Lahti,kuudes Jaro,seitsemäs MIFK,kahdeksas,FC-Inter,yhdeksäs Kups,10:s Haka,11.s,12:s FC-KooTeePee,ja 13:s Honka,joka putoaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9708
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      176
      5472
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      155
      5075
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      65
      4757
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      189
      2278
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      11
      2185
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      300
      1799
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      88
      1508
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1361
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1103
    Aihe