KAUPPA EI ENÄÄ KÄY

Ei ole kyse siitä, jääkö osa suomalaisista työttömäksi tai nouseeko/laskeeko korot. Kyse on yksinkertaisesti järjettömistä hinnoista! Asuminen on vain yksi elintasoon vaikuttava tekijä. Näillä asuntojenhinnoilla vaihdan mielelläni yhden ylimääräisen huoneen kahteen ylimääräiseen etelänmatkaan vuositasolla. Hankin isomman asunnon jos ja kun asuntojen hinnat ovat alemmalla tasolla.
61066
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja käyn silti kahdesti vuodessa etelänmatkalla.

Äänestä
  • kaikilla ei ole varaa. Eli ne jatkaa sitten tuhnuttelua...

    Äänestä

  • sulle kirjoitti:

    kaikilla ei ole varaa. Eli ne jatkaa sitten tuhnuttelua...

    Perillä kuumaa ja kaikki halusi mun työllä ansaitsemat rahat.
    Mielestäni etelänmatka ei pysty tarjoamaan mitään sellaista joka olisi rahojeni arvoinen.
    Jokainen tietysti hakkaa rahansa mihin haluaa.
    Harva sitä kerää rahan itsensä takia.
    En minäkään; on muutakin elämää kuin käydä pätemässä ulkomailla.
    Moni kuitenkin uskoo että: You are my friend!
    hahahahahahah.

    Äänestä

  • Jaha, taas uusi miljonääri joka kirjoittelee tällä palstalla. On se kyllä kumma, vaikuttaa siltä että jokainen palstalainen tienaa yhdessä puolisonsa kanssa n. 8000EUR/kk nettona, omistaa 2,5 ziljoonan asunnon Westendissä ja harrasteauton vihti/kirkkonummi/nurmijärvi -akselilla ja lukkoperällä.

    Äänestä

  • kauhistusta kirjoitti:

    Jaha, taas uusi miljonääri joka kirjoittelee tällä palstalla. On se kyllä kumma, vaikuttaa siltä että jokainen palstalainen tienaa yhdessä puolisonsa kanssa n. 8000EUR/kk nettona, omistaa 2,5 ziljoonan asunnon Westendissä ja harrasteauton vihti/kirkkonummi/nurmijärvi -akselilla ja lukkoperällä.

    jo niin halpaa että ei siihen tarvii mitään kaheksan tonnin tuloja. Edes bruttona. ja asunnosta sen verran että se on 105m2 helsinki, espoo, vantaa akselilla. Ja autokin löytyy. Ja hifiä, sitä on.

    Äänestä

Sääliksi käy niitä joilla asunto jäi vielä hankkimatta. Asuntokaupan hyytyminen tarkoittaa vuora-asumiesen kallistumista. Vuokria on nyt vuoden vaihteen jälkeen koroteltu melko rankasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omistusasuja kirjoitti:

Ei ole kyse siitä, jääkö osa suomalaisista työttömäksi tai nouseeko/laskeeko korot. Kyse on yksinkertaisesti järjettömistä hinnoista! Asuminen on vain yksi elintasoon vaikuttava tekijä. Näillä asuntojenhinnoilla vaihdan mielelläni yhden ylimääräisen huoneen kahteen ylimääräiseen etelänmatkaan vuositasolla. Hankin isomman asunnon jos ja kun asuntojen hinnat ovat alemmalla tasolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu