Internet Explorer 6.0

Suosikeissa on valmiina Linkit-kansio. Olen poistanut sen monta kertaa, mutta se tulee sinne sitkeästi aina uudestaan. Olen myös muuttanut sen nimen toiseksi, mutta 'Linkit' ilmestyy myöhemmin taas esille. Mistähän sen saisi pois?
2238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oma tietokone ja siellä C-asema.
Documents and settings kansiosta löytyy kansio omalla käyttäjänimelläsi. Sielä näet suosikit kansion. Avaa se. Klikkaa hiiren oikealla Linkit kansiota ja valitse ominaisuudet. Yleiset-välilehden alareunassa näkyy piilotettu-valintaruutu. laita siihen ruksi. Paina OK. Nyt voit ainakin kuvitella, että sitä ei ole olemassa.

Äänestä

selaimeksi Firefox niin saat ihan oikeesti päättää mitä kansioita sulla on Kirjanmerkeissä (=IE:n suosikit). Tuolta lataat sen ilmaiseksi:
http://www.mozilla-europe.org/fi/

Kokeile vähän aikaa, voit yllättyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pxx kirjoitti:

Suosikeissa on valmiina Linkit-kansio. Olen poistanut sen monta kertaa, mutta se tulee sinne sitkeästi aina uudestaan. Olen myös muuttanut sen nimen toiseksi, mutta 'Linkit' ilmestyy myöhemmin taas esille. Mistähän sen saisi pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu