Haluaisin kysyä teiltä neuvoa siihen miten voisin toteuttaa koirahulluutani kun äitini on allerginen eikä anna hankkia meille koiraa syystäkin kysyisi miten voisin toteuttaa sitä??
kiitos vastauksesta
kiitos vastauksesta
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mistä päin olet?
meidänkin lapset, 13 ja 15 vuotta, halusivat koiran, mutta kun minä ja isä ollaan allergisia, niin ei voitu ostaa. vaikka eihän me muutenkaan oltais voitu ottaa, koska se on ehkä maailman huonoin syy ottaa koira koska lapset vinkuu. pitää muistaa vastuu. joten meidän perheessä päädyttiin tähän; ostettiin lapsille joululahoiksi Nintendogs:it!tykkäävät ihan älyttömästi :) suosittelen :D
Itse olen nyt 20, muutan ensi viikolla omaan asuntoon, ja koira on etsinnän alla. Pitkä oli odotus, mutta palkitaan sitäkin ruhtinaallisemmin. Saas nähdä kykenenkö ilonkyyneliä pidättelemään kun vihdoin haen oman haukun kotiin, sillä mitään muuta en ole eläessäni niin toivonut kuin omaa koiraa...:)
Nuorempana käytin naapureiden piskit ulkona, nyttemmin tilanne ikävästi rauhoittunut siltäkin saralta. Kaverin kanssa siitä vähän vanhempana (kun ei enää kehdannut ovikelloja pimpottamalla kerjätä) laitettiin ilmoitusta lenkkipolun varteen ja siihen aikaan pyydettiin muistaakseni 6mk/tunnin lenkki... Kai niitä jotain sellaisia kerhojakin on, missä touhutaan koirien kanssa? Riippuu vähän iästäsikin, mitä mahdollisuuksia on.:)