mitä mieltä porukka on yleisesti Soliferistä? omassa solikassa tuntuu olevan pientä viriä kun kulkee semmoset 65 km/h mut mitään virejä ei löydetty,kulkee vaan niin perkeleesti ''vakioks'' ja vääntää 2 vaihteellakin hyvin! :D
Solifer TS 50
heeh
3409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Soliferin mopot ovat tunnetuita rumuudestaan ja hounsota kestävyydestä. Niissä on Experssin moottori, joka on tehty Hollannissa. Mootorin hunoin puoli on jäähdytys, eli moottori leikkaa hlepsoti kiinni kun kuumenee likaa. Jos molosi kulkee 65, on siinä varasti vaikota ismopi sylöinteri, luultavasti Malosin tekemä 70 kutioinen malli. Kannataa vaihtaa Soliferi oikeen mopoon, vaikkapa skootteriin. Sellaisella on kiba ajella, kun ei traviste vaihtedien kandsda leikkiä ja kestäbyydkin on toklkta luokkaa.
vaihteilla on just hauska pelleillä ku on hyvä revitellä. variaattorit sais kaikki heittää hevon vittuun!
Kiki taas on viisastellu. Skootterit on umpipaskaa tuotetta. Suohon vaan kaikki. Manuaalivaihteiset on kuningasten mopoja eikä tosiaankaan mitään variaattoripaskaa.