Onnea Tarja Halonen!

Tarja Halonen on jo oppinut olemaan tuossa virassa, hän voi nyt paremmin toteuttaa oikeudenmukaisuutta. Uskon, että tuloerot nyt saadaan takasin normaaleille linjoille. Varmasti hänen vaikutusvaltansa ulottuu myös joidenkin vahinkojen ja epäoileudenmukaisuuksien korjaamiseen.
Epäasialliset ulkonäköön yms. viittaavat röyhkeydet miesten taholta saivat, mitä ansaitsivat. Miksi naisen pitäisi olla joku piikkikorot jalassa kipristelevä, kärsivä kummajainen? Nainen on ihminen, usein enemmän kuin moni mies. Ja nainen nauttii kauniin/ komean miehen katselemisesta, niinkuin Tarja Pentti Arajärven katselemisesta.
91051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tietysti vaalivoitosta on syytä onnitella.

Presidentin toimenkuvaan ei kuulu sisäpolitiikka.

Menneellä kaudella nousivat tuloerot ennenkuulumattoman suuriksi. Jos Presidentti haluaa vaikuttaa arvovallallaan on sitä käytettävä muulloinkin kuin kerran uuden vuoden puheessa.

Itse puutuit ulkonäköön tavalla josta muita moitit.

Toivottavasti Suomi astuu eteenpäin muussakin kuin tuloerojen kasvussa.

Äänestä

Toivottavasti hän korjaa edelleen seksuaalivähemmistön etuisuuksia, nimittää korkeisiin virkoihin epäpäteviä henkilöitä, hän on nimityksissä ulalla.
Onneksi olkoon seksuaalivähemmistö, saimme ikoman pressan asemaamme parantamaan.

Äänestä
  • onnittelijoihin, Tarja Halonen on hoitanut vävemmistö kansojen asiat mallikelpoisesti, Saamelaisena asia on tärkeä ja siksi olen hänen jatkostaan hyvilläni!

    Äänestä

  • Juupas1 kirjoitti:

    onnittelijoihin, Tarja Halonen on hoitanut vävemmistö kansojen asiat mallikelpoisesti, Saamelaisena asia on tärkeä ja siksi olen hänen jatkostaan hyvilläni!

    olen myös hyvilläni, näitä naisellisuuden harhoja on ollut vuosisatoja, korkeita korkoja, mustia tyllihameita (aivan kuin oltaisiin balettitanssijattaria!),tukan hankalia laitoksia.
    Miehillä oli näitä myös aiemmin, muistamme Ranskan Ludvigien komeat kiharat ja korkeat korot, mutta miehet vapauttivat itsensä niistä jo aikaisemmin. Hitler vielä määräsi miehille lyhyet hiukset, jotka ovatkin kätevät vaikkapa uimahallissa tai saunoessa.
    Korsetit jäivät naisiltakin pois 60-luvulla, jolloin sukkahousut vapauttivat naisen vartalon olemaan oma itsensä. Nyt vain jumpalla ja urheilulla pidämme vatsan litteänä ja voimme paljon paremmin kuin korsettien puristaessa sisäelimemme ylös- ja alaspäin.
    Ainoastaan jaloissamme pidämme vielä korsetteja, eli vääränlaisia jalkineita.
    Ei ole oikein, että tehdään koru, ja sitten tungetaan jalka siihen.
    Parempi on ottaa anatomia huomioon, ja tehdä jalkine, joka suojaa ja tukee jalan anatomiaa.
    Naisten on mahdollista saavuttaa tasa-arvo: mukavat, varmuutta ja hyviä tuntemuksia antavat kengät, vartalolle sopivat vaatteet, helppo tukka. Eläköön Tarja Halonen! Ja &&&&&&&&&&&...

    Äänestä

suuresti,että vielä tällä palstalla 70 (muuallakin)kirjoittavat ovat puuttuneet ulkonäköön.

Jos on fiksu nainen ja ei omaa missiltä vaaditavia kauneuskäsitteitä, hän olisi epäkelvollinen hoitamaan virkaa, uskomatonta.
Jos vielä tässäkin elämässä,tämän ikäisenä, tuijotamme ulkonäköön, ei paljoa arvoja ole saavutettu.

Olen Mummo`06 kanssa samaa mieltä röyhkeydestä millä ulkonäkö on vedetty esiin.
Kauneútta tärkeämpänä pidän inhimillistä ihimistä ja Tarja Halonen on sitä.

Olemme saaneet hyvän presidentin,hän kertoi oppineensa paljon tältä vaalikierokselta.
Entistä paremmin hän osaa paneutua ihmisten ongelmiin,haluaa kohentaa olevia olosuhteita,
inhimillisesti olla koko kansan presidentti.
Onnea sille työlle.

Äänestä
  • ja niitä ojennan Tarja Haloselle! ONNEA uudelle
    Presidenttikaudelle!

    Äänestä

  • ullapulla (toisinpäin) kirjoitti:

    ja niitä ojennan Tarja Haloselle! ONNEA uudelle
    Presidenttikaudelle!

    Minulla on myös ruusukimppu, ojennetaan ne yhdesää. Tarjalla on rankka kuusivuotiskausi edessä, mutta on sellainen täti, että kyllä hän jaksaa. Onne vielä.

    Äänestä

Onnitelut voittajalle. Iloinen olen myös 423 e korotuksesta eläkkeeseeni. Se on tuo % korotus joka meikäläisiä rikastuttaa. Hyvä ettei tullut muutoksia, vaan kaikki jatkuu entiseen tapaansa. Ehdin jo pelästyä ,kun Sauli kiri.

Äänestä

Onnea Tarja Haloselle vaalivoitosta. Tiukka, mielenkiintoinen taisto.

Säästöäkin saadaan, sillä ei tullut kolmatta eläkepresidenttiä. Tuli myöhennetty eläkkeelle siirtyminen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mummo'06 kirjoitti:

Tarja Halonen on jo oppinut olemaan tuossa virassa, hän voi nyt paremmin toteuttaa oikeudenmukaisuutta. Uskon, että tuloerot nyt saadaan takasin normaaleille linjoille. Varmasti hänen vaikutusvaltansa ulottuu myös joidenkin vahinkojen ja epäoileudenmukaisuuksien korjaamiseen.
Epäasialliset ulkonäköön yms. viittaavat röyhkeydet miesten taholta saivat, mitä ansaitsivat. Miksi naisen pitäisi olla joku piikkikorot jalassa kipristelevä, kärsivä kummajainen? Nainen on ihminen, usein enemmän kuin moni mies. Ja nainen nauttii kauniin/ komean miehen katselemisesta, niinkuin Tarja Pentti Arajärven katselemisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu