https ei näy

Mitä teen, kun kaikkiin https -alkuisilla sivuilla näyttää vain, että sivua ei voi näyttää??
Kertokaa niin yksinkertaisesti, että tällainen tumpelo kuin minä ymmärtää koko homman.
2323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Palomuurista portti 443 auki niin johan näkyy.

Tavallinen selailu http käyttää yleensä porttia 80 mutta suojattu https porttia 443.

Äänestä

jos menen https -sivuille, niin selain sammuu. onko virus/troija vai palomuurissa jotain?

palomuurina on d-linkin langaton tukiasema.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tumpelo kirjoitti:

Mitä teen, kun kaikkiin https -alkuisilla sivuilla näyttää vain, että sivua ei voi näyttää??
Kertokaa niin yksinkertaisesti, että tällainen tumpelo kuin minä ymmärtää koko homman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu