Miekkojen 10

T.S:Kuvitellaan,että kaikki rakas ja arvokas katoaisi,maailma tuhoutuisi ympäriltä ja jäisi vain tuhkaa ja hulluus...ja sitten vain lopetetaan kuvittelu:)/Välillä on puhdistavaa&terapeuttista polttaa ajatuksissaan koko maailma.../W.R:Tsau.Muistaakseni jäi juttu kesken ennustajien suhteesta yhteiskuntaan ja vastoinpäin..?:)
5430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olen jopa kuullut "isojen kihojenkin" käyneen ennustajien ja selvännäkijöiden luona. Kyllä tällä ammattikunnalla on sosiaalinen tilaus, ilman muuta. Jokainen tekee uudenvuodentaikoja, tuleeko tyttö vai poika taikoja, ym. Montako kertaa on lähtenyt puhelimen luo ja se soi juuri sillä hetkellä, tai ajattelet jotain tuttua ja kas, samassa törmäät tähän.
Voisiko olla jopa toinen ulottuvuus? Emme vai osaa löytää sitä, vielä.

Äänestä
  • konsertissa, koneella vasta myöhään. Hauskaa huomispäivää.

    Äänestä

  • jäi tänään keittiön pöydälle,mutta liekkö hällä niin väliä...muistaakseni sauvoja...voidaanpahan kortin vastuusta vapaana jutella jutuista:)/Kyl kyl joo olen kuullut,että Yhdysvaltojen presidenttien muijatkin ovat käyneet ennustajien&noitien tykönä ja siihen nähden on vähintään merkillistä,miten paljon tätäkin ammattikuntaa halveksutaan ja kivitetään.Mä otan tän samanlaisena duunina,kuin sen,että raksalla mätän lekalla seiniä hajalle,tai maalaan seiniä...ei tässä ole mitään mysteerioita...kortit puhuvat,autan maailmaa eteenpäin ja se on siinä.Sen verran kaikenmaailman huijarit auttaneet asiaa,etten näistä viitsi liksaa kiskoa,ettei tukis väärinkäsityksiä.../Toisekseen:Niitä ulottuvuuksia ja toisia maailmoja ja rinnakkaistodellisuuksia j.n.e on sen verran,kuin itse kunkin sielu sietää...rajana vain se,minkä sallii itsensä nähdä.Juu nou.

    Äänestä

  • WR. kirjoitti:

    konsertissa, koneella vasta myöhään. Hauskaa huomispäivää.

    Mutta kai tähän tottuu,ettei nää tekstit täältä mihinkään häviä:D/Huomenna taas:)/Mitä kävit kuuntelemassa?:)R.S.O-lla tais olla konsertti jossain..?

    Äänestä

  • AROSUSI-09 kirjoitti:

    Mutta kai tähän tottuu,ettei nää tekstit täältä mihinkään häviä:D/Huomenna taas:)/Mitä kävit kuuntelemassa?:)R.S.O-lla tais olla konsertti jossain..?

    nauttimassa Sellosalissa kuin Prokofjev`in sinfonian
    Pekka ja susi, kertojana Lasse Pöysti, kapellimestarina Okko Kamu ja orkesterina Tapiolan Sinfonietta. Oli ihan kohtuullinen taidenautinto, sinfonia kestää rapiat tunnin, ja yleisö oli mahtava. (lastenkonsertti) *nauraa ilosesti*
    Mitä tulee tähän ennustamiseen, mulle on jo vuosia kerrottu, että mulla tämä taito on. Vahvenee ja vahvenee koko ajan, kuulema, ja mua opetetaan ottamaan oppia vastaan. Näitä neuvoja ei ole antanut yksi eikä kaksi ennustajaa, vaan usea.
    Yksikin sanoi, mitä tänne tulit, itse näet paremmin!
    no, ehkä taito karttuu, kun käsittelee noita kortteja enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AROSUSI-09 kirjoitti:

T.S:Kuvitellaan,että kaikki rakas ja arvokas katoaisi,maailma tuhoutuisi ympäriltä ja jäisi vain tuhkaa ja hulluus...ja sitten vain lopetetaan kuvittelu:)/Välillä on puhdistavaa&terapeuttista polttaa ajatuksissaan koko maailma.../W.R:Tsau.Muistaakseni jäi juttu kesken ennustajien suhteesta yhteiskuntaan ja vastoinpäin..?:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu