verkkotunnusten kysely???

pluto

TeleF piti huoltokatkon ja nyt kyselee ihmisten verkkotunnuksia,eikä päästä muuten tarkastaan saldoa! Pankit useaan otteeseen varoittaneet ihmisiä tunnusten antamisesta,Soneralla myös ihmeteltiin asiaa...saldon tsekkaukseen ei tarvita pankkitunnuksia! textiviesteihin eiole vastattu ja puhelimellahan ei tunnetusti pääse läpi.Huijauksenmakua !

6

964

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bank

      Pankinverkkotunnuksia ei tule levitellä kys. sivuilla!!!

    • Jokke

      Mikäli asia on näin on liittymän vaihto helpompi ratkaisu,koska verkkotunnuksia ei ole,enkä jakaisi internet sivuilla turvallisuussyistä.

    • lujasti

      älkää antako pankkitunnuksia, niillä ei ole lupaa sellaisia kysellä. Ainostaan verkko pankki tunnuksia käytetään ja kysytään PANKIN OMILLA VIRALLISILLA VERKKO PANKKI SIVUILLA.

      Ainostaa veroviranomaiset, krp , oma pankki ja sinä itse tiedätte numerot.

      • assss

        Onhan esim. huuto.netissä mahdollisuus varmentaa henkilöllisyytensä pankkitunnistuksen kautta.
        Käyppä vaikka Keltaisessa Pörssissa maksamassa 1 vrk lukuaikatilauksesi niin kyllä siinä on liittymä pankkien maksusivuille ja paluu takaisin palveluntarjoajan eli KP:n sivuille.
        Pitäisi vain ymmärtää se lupasertifikaatti ym. mitä siinä neuvotaan. Eikö siinä kuitenkin pysytty TF:n sivuilla eli ei ole kyse mistään Pfishing huijauksesta. Varmennustunnusta (Nordeassa on kirjain) ei myöskään kysytty, eli vain yhtä ainoaa
        kertakäyttöistä tunnusnumeroa.


    • DoMoCo

      Haloo jos toinen kehittää palvelua turvallisemmaks niin on joku siitä ulisemassa, eikä tässä mitään pankkitunnuksia sulta olla utelemassa, uteleehan se pankkikin niitä jos maksat laskuja.

    • tammiale kiinnostaa

      Vielä ehditte mukavasti päästä eroon maksullisesta asiakaspalvelusta ja noista muista ongelmista.
      Dna:lla on vielä menossa tammiale reilut 8 tuntia.
      Jos sinulla tf:n tasahintainen, saat tilalle onnin, jossa puhelu-ja tekstihinnat samat, mutta nyt tarjolla 16 kuukaudeksi 5e/kk, eli 80e puheaikaa.
      Mikäli teillä taas on pakettiliittymää, ottakaa tilalle ilona, kolme kuukautta puoleen hintaan 9,95/kk 500 min 100 tekstaria.
      Normaalisti tuollainen paketti ilonalla yhden sentin kalliimpi, mutta ylimenevät puhelut 0,9c/min halvempia ja ilmainen asiakaspalvelu tekevät sen normaalistikkin halvemmaksi:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3382
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3192
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      2718
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2548
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1495
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1199
    Aihe