Jenni Dahlman-Räikkönen oli syömässä Hietaniemen Chico´s ravintolassa ystävättärensä kanssa.(Ravintola sijaitsee heidän asuintalonsa alimmaisesa kerroksessa.) Ilman meikkiä hän näytti ihan tavikselta. pössytteli tupakkaakin.. hyi hyi.
Jenni nähty...
näkijä.
185007
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Jennihän on tavis.
siinäpä se jennin suuruus onkin,moni muu jennin asemassa ei varmaankaan olis tavis
jos räikkönen olis vaikka hitsari niin jenni ei edes kusis siihen suuntaan,eli perseellä tienaa ja rahalla saa.
että voi pientä ihmistä harmittaa
hah tyydyttele itsesi harhauskollasi ja millä lie haluatkin. Naurettavaa tommonen kateellinen panettelu.
Kovasti pikku Jenniä kuitenkin nuo rahamiehet näyttävät vetävän puoleensa. Jani Hurme, Tomas von Rettig ja Kimi Räikkönen. Ei kovin persaukiselta vaikuta. On tainnut tosiaan tyttö mieltyä ns. rahapitoiseen elämään.
Miksi ihmeessä Jennin pitäisi edes ottaa joku nolla kun paljon parempaakin on hänen tasoiselleen naiselle tarjolla?
Kyllä menisi jonkun hitsaajan kanssa todella upea nainen aivan "hukkaan". Parempi näin, niin Jennille kuin meille suomalaisille taviksillekin. Saahan Suomi Jennin kautta valtavasti positiivista PR:ää.
No tulihan se sieltä. Vai että menisi ihan hukkaan ? Nähtävästi olet juuri niitä, jotka arvottaa ihmisiä rahan ja julkisuuden kautta ? Esim. näitä ratinvääntäjiä en itse laske minkään arvoiseksi, vaikkapa jokainen sairaanhoitaja tekee paljon arvokkaampaa työtä kuin nämä miljoonapellet.
Ja siitä Jennin upeudesta : kyllä sitä monestakin saa upean kun tarpeeksi pakkelia laittaa....upeampia kävelee vastaan harva se minuutti.
minusta sairaanhoitajan työtä ei voi verrata f1-kuskien työhön.edellinen on palveluammatti eikä voi kerätä rahaa ympärilleen.varmaan ei löydy sellaista ihmistä joka halveksii sairaanhoitajan työtä.f1-sirkus kiinnostaa mediaa ja sponsoreita ja kerää rahaa ja tietysti toimii sen mukaisesti,ja tietysti maksaa esiintyville tähdilleen satumaisia palkkoja.miksi niitä halveksimaan ja kadehtimaan.kyllä ne tavalla tai toisella palautuu ihan tavalliseen yhteiskunnan hyväksi.
Miten esim. Kimin miljoonat palautuvat yhteiskuntaan, ainakaan tänne ?
eihän ne rahat ole täältä tulleetkaan.ja sitäpaitsi käärinliinoissa ei ole taskuja...
osti isällensä Harrikan..maksoi autoveroa suomeen 40.000 euroa.
osti isällensä Cadillacin. maksoi autoveroa suomeen 50.000... mitä muuta haluat tietää ?
Noi auto/prätkäverot on ihan hyttysen kusi jopa suomenkin taloudessa.Maksais veronsa suomeen niin arvostaisin ko henkilöä ja muutamaa vastaavaa enemmän.
ehkä minäkään en joidenkin arvostusten takia olis valmis maksamaan muutamia satoja tuhansia jopa miljoonia euroja enemmän veroja.
ei verorahoin tueta , kimi ei ole suomen valtiolle eikä meille mitään velkaa , ehkä sponsoreilleen , ei tänne mitään tarvi maksella
tuo oli paras viesti ja realistinen!!!!
Tyhmähän Kimi olisi jos Suomeen veroja maksaisi. Eihän sitä palkkaakaan Suomesta makseta, joten ei ole mitään syytä tänne verojakaan maksella.
Jennihän on söpö,kaunis ja ihana!! Nam!