P12-06

Yllätyin erittäin positiivisesti vaihdettuani
03-mallin Visian (1.6) 2006 mallin 2.0 Teknaan!
Varsinkin suuntavakavuus ja ohjaus ovat aivan eri
luokkaa.Onko muilla samansuuntaisia kokemuksia?
82414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Samoin kävi. Vaihdoin 1.6 visian(-02)--> 1.8 travelleriin -06. Miten onkaan suuri ero noiden päällisin puolin saman näköisten autojen ero.
Ajettavuus on oikein mukava. Ja tuntuis olevan lämpösempikin. Ja hiljaisempi.

Äänestä
  • Oma (-03) ainakin on ihan erilainen ajettava alkuperäisillä dunlopin kesäkumeilla ja continentalin kitkoilla. dunlopit vetää kallistuksissa ja urissa, kun taas continentaleilla kulkee kuin juna, eikä vääntele rattia.

    Äänestä

Sama juttu.Edellinen 04 tekna, vaihdoin 06far teknaan. Paljon tukevampi ajaa, hyvä käsitellä, miellyttävä kaikinpuolin. Koeajossa, kun oli Avea,Passattia ym, niin nyt Nissan on tehnyt sellaisen auton joka ei ole altavastaaja. Harmi, että hintaa tiputtavat joka vuosi. Muuten Loistava auto.

Äänestä

Alustaa muutettiin jo -05

Äänestä

tiedä tuosta sitten häntä...

itsellä tällä hetkellä P12 SportDeck 2.0 Visia vm -03 (ajettu 40 tkm) ja nyt pari viikkoa sitten kävin koeajolenkin (30 km) uudella P12 1.8:lla, niin ei tuo minusta ainakaan tuntunut sen kummemmalta kuin tämä nykyinen

sen sijaan eroa tuli positiivisessä mielessä kun kokeilin muita automerkkejä, uusi vectra & 407 -jotenkin aloin parin primeran jälkeen kallistua taasen "eurooppalaisen" auton puoleen... -no saas nyt nähdä kuis äijän käy!

jos jotain huonoa pitää sanoa ooppelista ja pösöstä, niin se on se ratin takana piilossa oleva mittaristo, primerassahan se on näppärästi keskellä kojelautaa selkeästi katsottavissa!

Äänestä
  • Pösössä sisätilat Micran luokkaa, pidä vain tuo Primera.

    Äänestä

  • dhsftrh kirjoitti:

    Pösössä sisätilat Micran luokkaa, pidä vain tuo Primera.

    kovin isot ole primussakaan. Tod. näk. vaihtuu ennen takuun loppua toiseen merkkiin...

    Äänestä

  • dhsftrh kirjoitti:

    Pösössä sisätilat Micran luokkaa, pidä vain tuo Primera.

    jos takapenkkien jalkatiloille laittaa painoa, niin silloin voisi uusi "vekkuli" (=vectra) olla kova sana, tuli tuossa sekin testattua!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


RIMMera kirjoitti:

Yllätyin erittäin positiivisesti vaihdettuani
03-mallin Visian (1.6) 2006 mallin 2.0 Teknaan!
Varsinkin suuntavakavuus ja ohjaus ovat aivan eri
luokkaa.Onko muilla samansuuntaisia kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu