Aiheesta on ollut jo jonkin verran puhetta, muttta ei mielestäni tarpeeksi.
Yrittäessäni astraali matkustusta, tunnen iholani joskus (en joka kerta) pientä kihelmöintiä tai värähtelyä. Kuitenkin siinä vaiheessa ajatukseni siirtyvät takaisin kehooni, enkä mitenkään pääse etenemään asiassa.
Olisiko jollain jotain neuvoja tai kokemuksia.
Astraali matka
12
3656
Vastaukset
- Piru
(_._)
- Marcel
Ei vaiskaan. Itselläni on yleensä sama juttu, mikäli sitä väkisin yritän. Irtautuminen vaatii todella rentoutuneen tila. Esim. jos satut heräämään aamuyöstä hyvästä, rentouttavasta unesta, niin älä avaa silmiäsi äläkä liikahda, vaan tästä tilasta olisi hyvä lähteä. Kuvittele vain kuinka kaikki "henki" kehossasi nousee ylös ihon pintaan ja siitä sitten irtoaa ulos. Kuvittele myös paikkaa minne haluat. Värähtely kohoaa ja sydämen rytmi muuttuu. Tämän jälkeen seuraa noste ja kohoaminen ikäänkuin pilviverhon lävitse. Sitten oletkin tilassa jossa matkustamista ohjataan vain ajatuksella. Älä ajattele esim. että nyt olisi kiva olla Lontoossa, vaan ajattele jotakin paikkaa siellä. Olet siellä heti. Kulkua on hyvin vaikea aloittelijan ohjata. Varo siis ajatuksiasi. Tosin pelättävää ei ole, sillä pääset heti takaisin mikäli avaat silmäsi tai liikautat kehoasi. Peruslähtökohta irtautumiselle on että keho on niin rentona että "henki" ei ikäänkuin tunne sitä, eikä siten tiedä missä "hengen" paikka on. Enpäs oikein tämän paremmin sitä pysty kuvailemaan.
Onnea matkaan.- qwerty
Kysyisin vaan, että pystyykö oman sielunsa (tai mikä osa se nyt irtaantuukaan) näkemään. Näkyykö irtaantunut osa semmoisena meduusamaisen läpikuultavana?
- Marcel
qwerty kirjoitti:
Kysyisin vaan, että pystyykö oman sielunsa (tai mikä osa se nyt irtaantuukaan) näkemään. Näkyykö irtaantunut osa semmoisena meduusamaisen läpikuultavana?
Omasta kokemuksestani voin kertoa että en näe itseäni esim. peilin kautta... tietenkään. Enhän ole enää sillä värähtelytaajuudella. En ole myöskään "minkään muotoinen" vaan ikäänkuin tiivistynyt energiapallo... pieni piste, joka voi liikkua pienimpienkin esim. esineiden sisällä. Kun palaan jälleen kehooni, niin laajennun tietysti kehoni mittoihin.
- Matkaaja
ja muista suojata itsesi ennen lähtöä, ettei paha henkimaailma pääse kuljettamaan. Rukouksen olen kokenut parhaaksi suojautumis-keinoksi.
Onnea matkaan.- AstralTravel
Ns Astraali body, joka on ihmisen energia body ja korkeammalla värähtelutysolla ja ihminen pystyy siirtymään tämän vuoksi fyysisen kehonsa ulkopuolelle ja siinä ei päde normaalin kolmiutotteisen maailman rajoitukset, se on neliulotteinen ei ole ajan, paikan ja tilan rajoituksia, vaan ihminen voi siirtyä minne tahansa hetkessä, monesti ihminen muistaa kuin unikuvana, se onnistuu syvässä rentouden tilassa trance.tilassa, amnesia-tilassa, Sen hallinta vaatii harjoittelua ja valkoinen valo suojaa ihmistä. Ihminen voi kohdata myös muita samassa tiassa olevia ihmisiä ja siis
voi opittuaan harkitusta tavata kaveriaan joka tulee astraalitreffeille.
Siinä saa kokemuksen omasta olemuksestaan ja se poistaa kuoleman pelkoa kun käy tässä tilassa.
Vaikka ihmisen fysiikka kuolee, niin energiataso eli energiabody poistuu fyysisestä
kehosta. Kun isäni, joka oli vuoden tiedottomuuden tilassa, samalla hetkellä kun hän kuoli hän avasi yhtäkkiä silmänsa ja veljeni mukaan oli sanonut, että minä lähden nyt ja niin hän lähti, Hän tiesi lähtevänsä pois kehostaan.
- y5y553hy
tähtää eetteritasolle .
- rahaavaan
Tietääkö joku astraalimatkaajaa Riihimäeltä? Sellai nainen kun on pikku pulassa. Lupasinkin auttaa, mutta ei löyvy mistään. Tietäiskö joku astral-ihminen?
- kaveritasoilta
Matkailu ei edellytä samassa kaupungissa asumista. Frendini asuu Oulussa, itse Pääkaupunkiseudulla. Eikä olla koskaan tavattu fyysisesti. Jutun löydätte kummittelupalstalta, missä on videokin missä vanhempi frendi kertoo kokemuksista. Olen se videon eka pojankloppi, mistä hän kertoo ja joka tutustutti hänet pyynnöstä tuohon maailmaan. Siis pyynnöstä, en koskaan oma-aloitteisesti opeta mitään.
- YourFriend
Itse käytän kokoontumistiloina mm. Pariisin oopperan kaltaisia kokoontumistiloja, siis muunnelmia näistä tiloista. Maailmassani Pariisin oopperan permanto on muunnettavissa ruokailutilaksi, missä voidaan jutella kaikessa rauhassa. Joskus siellä soi sifonioita, joskus on oopperaa, joskus tavallisia musikaaleja, joskus ihan poppi vain soi.
Monenlaista monenlaisille ihmisille.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/9/96/Opera_Română_-_Vedere_Interior.jpg
Tällaisessa tilassa olen myöskin porukkaa nähnyt ja heidän kanssaan jutellut :) Entäs miten pääsee aliseen?
- meditaatiomies
Tässä on ohjeita ja lisälukemista aiheesta kiinnostuneille. Taidon oppiminen voi viedä pikkuisen aikaa, mutta ei kannata antaa periksi niin kyllä se siitä lähtee.
http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/Meditations_for_Astral_Projection.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai898283Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414381Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452595Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981468- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441246Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641142Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671090