n'ppis ongelma

niinkun kuvasta n'kyy,on pisteet h'vinneet.ja muutenkin on nappulat sekaisin.kaytan win xp home.ja n'ppis on mikkisoftan natural.eli miten saisin suomen kielen takaisin n'pp'imiin.kiitos
1254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse painin saman ongelman kanssa aikoinaan enkä SAANU tältä paskapalstalta apua tohon. Enkä muualtakaan. Menin hävittämään suomen kielen tosta taskbarin "language bar"ia painamalla ENG-nappia, ja yllätykseksi FIN-nappia ei tullut koskaan vastaavaan paikkaan. Windowsin asentaminenhan sitten toimi. En koske siihen nappiin enää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joujou kirjoitti:

niinkun kuvasta n'kyy,on pisteet h'vinneet.ja muutenkin on nappulat sekaisin.kaytan win xp home.ja n'ppis on mikkisoftan natural.eli miten saisin suomen kielen takaisin n'pp'imiin.kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu