Mulla on yöelämä ja haluaisin tietää miten voisin tavata vamppyyrin? tai muuttua sellaiseksi?
Olen ostanut vampire-juoman( jotenkin se nimi meni noin ) mutta en tiedä miten sen saa juotua?
Olen ostanut vampire-juoman( jotenkin se nimi meni noin ) mutta en tiedä miten sen saa juotua?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eli mene öiseen aikaan, silloin kun on piemeä, similläsi stadiin. Sitten vain etsit jonkun simvampyyrin :D Saattaa olla vaikeaa, mutta minä kyllä löysin heti... No vampyyrin tunnistaa valkeasta ihosta, punaisista silmistä, torahampaista, jotka näkyvät vampyyrin avatessa suunsa ja siitä, että vampyyrit piettävät usein kättä suunsa edessä ja lähtevät heti pakoon, kun aurinko tulee. Sitten kun olet jonkin vampyyrin löytänyt, niin ystävystä hänen kanssaan tosi hyvin, jolloin hän saattaa puraista simiäsi, joilloin simisi muuttuu myöskin vampyyriksi ja tämä "vampire" juoma parantaa simisi vampyyristä taas tavalliseksi simiksi. :) Voit myös kutsuttuasi vampyyrin kylään suostutella jollain toisella simillä tätä vampyyriä puremaan haluamaasi simiä. Saattaa olla helpompaa ;)
Mutta myös koodilla saa simit vampyyreiksi. Tee naapurustossa tämä koodi koodilaatikkoon:
boolprop testingcheatsenabled true
ja paina enter ja mene johonkin simperheeseen. Nyt sitten painat shiftin pohjaan ja klikkaat nuolella haluamaasi simiä ja valitset tulleista toiminnoista "Make me vampire" tms, niin simisi muuttuu vampyyriksi.
Koodilaatikon saa painamalla näitä näppäimiä:
Shift Ctrl ja C
Shift on Caps Lockin alapuolella oleva paksu nuolen näköinen näppäin. :)
Ja vampyyriä ei kannata kutsua valoisaan aikaan kylään, koska vampyyrit eivät kestä auringon valoa, vaan niiden tarpeet alkavat laskemaan, toisin kuin yöllä tarpeet eivät laske ollenkaan ja simi nukkuu päivän valon aikana arkussaan, vampyyri voi muuttua myös lepakoksi ja lennellä... ;)
no vampyyrin voi vaan tavata pimeän tultua.. ja sun pitää tutustua sen vampyyrin kanssa että se voi purra sua.. se ennustaja eukon juoma ni se mikä lie vampyyri juoma niin se parantaa sut vampyyristä :D
Huhhuh että oikein yllätyin kun joku vaivautui vastaamaan noin hyvin! Kiitos teillä todella paljon, etenkin Mellixille! :)
Eli joko menet kaupunkiin ja tulet läheiseksi vampyyri kassa,se voi purra sinua(vaike ja pitkä)Mutta helppoin juttu on näin käytä tätä koodia Boolprop testingcheatsenabled tru ja sitten kun oot perheessä niin paina sfit simi ja sieltä make me vampire.
huom toi koodi pitää laittaa naapurustossa.
minä kokeilin tota koodia naapuristossa,mutta se ei toimi voiko muka muuttua lepakoksi,kun on vampyyri?
voi.
siis kun on vampyyri, niin voi valita "lennä tänne" tai joku tommone.
sillon se muuttuu lepakoksi.