Tonkivatko

ne hotelleilla

vielä kovinkin innokkaasti asukkaiden laukkuja siinä toivossa, että löytävät laukuista omia eväitä? Toki tiedän, että hotellihuoneeseen ei saisi viedä ruokia/juomia, ihan kansainvälinen sääntö, jos kyseessä ei ole huoneistohotelli, mutta kyllähän sitä sääntöä rikotaan myös ihan kansainvälisesti. Olen parin viikon päästä lähdössä ja oli siellä laukussa sitten omia eväitä tai ei, kokisin henkilökohtaisten tavaroitteni penkomisen aika kiusalliseksi. Ja temperamenttisen luonteeni takia tiedän, että saatan jopa hermostua ja niin en kuitenkaan haluaisi tapahtuvan, kun lomalle kerran olen lähdössä. Niin, ja vaikka pääsääntöisesti keskityn auringossa makailuun ja snorklailuun, onko sitä iltaelämää Hurghadassa vai ei? Hotelleilla kaiketi järjestetään paljonkin iltaohjelmaa, mutta löytyykö sitä muualtakin?

5

1342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pilleri

      Minulta ainakin tarkasteltiin käsilaukku, ja ostoskassit, mutta loppuviikosta kyllästyivät tonkimaan.

    • Ryyppäämään

      Kandee olla vaan hotellin alueella ja pidä juomasi visusti piilossa, ettei janoiset hotellivirkailijat niitä vaan juo.

      • jep jep

        ei ne ainakaan multa kattonu kertaakaan käsilaukkua, yks tuttu käveli yhen muovipussin kans ja ne pyys et se näyttäis sitä mut se oli piilottanu ne eväät takin taskuun niin ei se jääny kii. ja iltaelämä on aika huono! tulin sieltä eilen.. riippuu tietysti että missä asuu mutta sakkalassa se on varmaan parhaimillaan kun siellä on ne papas baarit.. rantadisko. ei tullu käytyä kuitenkaan. eli ei ihan täydellinen yöelämä kohde mut ok varmaan, en tiedä kokemuksesta niin..


      • allu
        jep jep kirjoitti:

        ei ne ainakaan multa kattonu kertaakaan käsilaukkua, yks tuttu käveli yhen muovipussin kans ja ne pyys et se näyttäis sitä mut se oli piilottanu ne eväät takin taskuun niin ei se jääny kii. ja iltaelämä on aika huono! tulin sieltä eilen.. riippuu tietysti että missä asuu mutta sakkalassa se on varmaan parhaimillaan kun siellä on ne papas baarit.. rantadisko. ei tullu käytyä kuitenkaan. eli ei ihan täydellinen yöelämä kohde mut ok varmaan, en tiedä kokemuksesta niin..

        ikinä ei ole kasseja tongittu, päinvastoin ,hotellin pojat kävi välillä iltaisin terassilla kahvilla ja ruisleivällä.


    • rynnamiini

      meiltä ei ainakaan kertaakaan tongittu kasseja,katsoivat vaan kauempaa kun ostoskasseinemme tulimme kauppa reissuilta.tax free käynnillä ostimme juomia eikä niistäkään sanoneet mitään!eli voi olla hotellit ovat tässä suhteessa eri aaltopituuksilla.hotellimme oli hurghadassa triton empire.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      38
      3672
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      28
      3232
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      69
      2878
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2720
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1748
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      81
      1699
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      22
      1518
    8. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1507
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      28
      1478
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1474
    Aihe