lahjoista..

Haluaisin antaa tulevalle kummilapselleni jotain hieman erikoisempaa, kuin näitä perinteisiä kummilusikoita, koruja, valokuvakehyksiä ym.... olisiko jollain jotain hyviä ehdotuksia?
31234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos kummilapsesi on tyttö niin kaulakoru tai sormus..

Äänestä

kultasepän liikkeeseen ja tutustu valikoimaan. Tarjolla on vaikka mitä aiheeseen liittyvää tavaraa ihanissa pakkauksissa. Mm tarjolla on soittorasioita, hammaskeijupurkkeja, kiharapurkkeja, helistimiä, pankkeja.. kaikkiin voi kaiverruttaa tekstin halutessaan.

Jos kummilusikkaa toivotaan ja se tökkii niin miten olisi haarukka? Sellaisiakin on tarjolla samalla mallilla.

Äänestä

Itse aikoinaan ostin kummipojalle oikean vasaran,lasten kokoa vaan.Kaiverrutin sen varteen tiedot ja nyt poika 4v nakuttaa nauloja sillä.Vanhemmat tykkäsivät kovasti...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...... kirjoitti:

Haluaisin antaa tulevalle kummilapselleni jotain hieman erikoisempaa, kuin näitä perinteisiä kummilusikoita, koruja, valokuvakehyksiä ym.... olisiko jollain jotain hyviä ehdotuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu