Suruissa..

Anteeksi, se ehkä ei ole oikea paikka, missä nyt pikku Virolaisen luontosuojelijan vois ilmaista omaa "asiaa", mutta musta tuntuu, että meidän kahden naapurimaan valtiot pitäis tehdä JOTAIN siinä, jotkut v... laivat tai muut täällä vesissä vierailevat tai poikkeavat ei päästäisi sitä öljya tai muuta p... meidän vesiin. Läänemeri tai Itämeri niin rakas se meille on! Olemme tosi vihaisia! Mitä mieltä olette?
5634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

joku "viisas" vastaa, että se Tallink laski ne öljyt tahallaan!

Äänestä

Kävin paikalla rannassa Novalla ja Spithamnissa.
Karmea näky. Ensimmäistä kertaa näin omin silmin
kun linnut kuolevat kylmään veteen. Rantavesissä
oli kymmenittäin kuolleita, kuolevia ja vielä
toivottomina itseään sukivia lintuja.

Varikset ja lokit olivat ensimmäisten raatojen kimpussa.

Uljaita valkoisia joutsenia kamppaili myös elämästään.

Jotkut pääsivät vielä lentoon, toiset vaan juoksivat siivillään.
Muuten vedessä ei näkynyt öljyä.

Nyt just radiossa sanottiin, että öljyn päästäjä
on mahdollisesti löytynyt. Liberialainen alus.
Oli itse ilmoittautunut.

Lintujen kuoleminen tuntui melkein yhtä pahalta kuin jos ihmisiä olisi kuollut.

On aivan toista olla paikalla kuin nähdä asia
olohuoneen tv: sta

Äänestä
  • ihan "normaalia" olisi jos virolaiset itse olisivat aiheuttaneet tuhon !
    paha vain heille kun ovat EU:ssa oli pakko ilmoittaa siitä, kun se kuitenkin olisi tullut julkisuuteen...

    Äänestä

Ei imuta Tallinkki vieläkään, vaan maseraattorin läpi paska ajetaan mereen. Niiltä taitaa puuttua koko imutyhjennys. Laivoilla ei ole aikaa mennä telakalle läpivientien poraukseen ja venttiilien asennukseen.

Äänestä
  • oikein sovi tähän keskusteluun,mene sinne narisijoiden palstalle valittaa.Urputa vaikka kuinka paljon silti Tallink konserni laajenee.Sille et voi mitään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruma ankka poikanen kirjoitti:

Anteeksi, se ehkä ei ole oikea paikka, missä nyt pikku Virolaisen luontosuojelijan vois ilmaista omaa "asiaa", mutta musta tuntuu, että meidän kahden naapurimaan valtiot pitäis tehdä JOTAIN siinä, jotkut v... laivat tai muut täällä vesissä vierailevat tai poikkeavat ei päästäisi sitä öljya tai muuta p... meidän vesiin. Läänemeri tai Itämeri niin rakas se meille on! Olemme tosi vihaisia! Mitä mieltä olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu