alkuun?

Helppiwä!

Pitäis väsätä yhdistyksen kotisivuille blogi, eikä harmainta hajua asiasta, miten alkuun ja mistä? Jottei siis tarviis ihan a:sta aloittaa vääntämään, että mistä vois ladata ja mitä?

Kiitos vaan jo etukäteen!
2328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No jos sulla on itsellä serveri mihin asentaa blogisoftaa niin vaikkapa Movable Type tai Wordpress voisi olla hyvä ohjelma.

Mikäli ei ole serveriä käytössä mihin voisit ohjelmia asentaa niin sitten kokeile vaikka Blogger.com tai vuodatus.net

Äänestä
  • Joo, toi bloggeri oli ihan o.k homma! Sain jopa toimimaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ounou2006 kirjoitti:

Helppiwä!

Pitäis väsätä yhdistyksen kotisivuille blogi, eikä harmainta hajua asiasta, miten alkuun ja mistä? Jottei siis tarviis ihan a:sta aloittaa vääntämään, että mistä vois ladata ja mitä?

Kiitos vaan jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu