rasvanpoltto...

Aattelin pudottaa vielä 10kg painoa, onko tietoo mitä dieetti sekotetta voisi ottaa käyttöön avuksi?
Painoa olen jo pudottanut 27kg. (Nyt 89kg).
Tavoite olisi siinä 80kg. Aluksi paino putosi helpostikkin välillä mutta nyt on kaikki hankalampaa, välillä meinaa usko loppua.
41994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hieno saavutus, onneksi olkoon!
Myös parikymmentäkiloa syksyn aikana
laihduttaneena tiedän saavutuksesi arvon.
Ruokavaliota keventämällä, raejuustoa ja Ehrmannin
maitorahkaa ruokavallioon lisäämällä lähtenee vielä lisääkin kiloja. Mutta jossain vaiheessa tulee
aina se hiljaisempi kausi, elimistö tottuu rasitukseen eikä ehkä kuluta sammalla tavalla.
Mutta lisää liikuntaa, niin siitä se vielä kroppa norjistuu! Tsemppiä!

Äänestä

noista dietti jutuista en sano mitään..mutta tassä ohje..
tee kuule kaalisoppaa jossa on mukana porkkanaa ja selleriä..keitä semmone 10 litraa..ja paa osa pakkasee..syöt sitä joka päivä ns.pääruokana näkkileivällä höystettynä..ja välipalana rasvatonta jugurttia johon lisäät auringonkukan siemeniä..tällänen kokemus tuolta naisväeltä..ja kuulemma toimii..iha totta!!
tietysti kaurapuuroa unohtamatta!!aamuisin..

Äänestä
  • Joo, minä olen muutaman kerran tehnyt sen kaali, selleri, paprica, sipulikeiton ja olen jopa ruvennut tykkäämään siitä. Nyt en mielellään tekisi sitä kun en ole varma mitä kaikkee elimistöstä jää uupumaan. Pitäisi varmaan miettiä jotain vitamiini tablettia kanssa, jottei tulu puutosta jostain.Siis mikä olis paras vitamiini valmista?

    Äänestä

  • hiihtomies 40 kirjoitti:

    Joo, minä olen muutaman kerran tehnyt sen kaali, selleri, paprica, sipulikeiton ja olen jopa ruvennut tykkäämään siitä. Nyt en mielellään tekisi sitä kun en ole varma mitä kaikkee elimistöstä jää uupumaan. Pitäisi varmaan miettiä jotain vitamiini tablettia kanssa, jottei tulu puutosta jostain.Siis mikä olis paras vitamiini valmista?

    Unohda ne kaalisopat ja muut pakkosäädöt.
    Syö tavan kotiruokaa, mutta vähennä perunan ja
    muiden määriä ja lisää kasviksia, raejuustoa ja sen sellaista. Dieeteistä en osaa sanoa sen enempää,
    mutta kunnon peruskotiruoasta saat kaikki elimistön
    tarvitsemat rakennusaineet. Rasvaa ja sokeria vähemmäksi. Tähän ei nyt naisten lentoemäntä/
    vissyvesi/kaalisoppa/sairaaladieettejä tarvita :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiihtomies 40 kirjoitti:

Aattelin pudottaa vielä 10kg painoa, onko tietoo mitä dieetti sekotetta voisi ottaa käyttöön avuksi?
Painoa olen jo pudottanut 27kg. (Nyt 89kg).
Tavoite olisi siinä 80kg. Aluksi paino putosi helpostikkin välillä mutta nyt on kaikki hankalampaa, välillä meinaa usko loppua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu