kestääkö

m16a1 vietnam vers...kestääkö hyvin ja onko hyvä ase ku ite meinaan ostaa kyseisen aseen??? .kiitos vastanneille.
5219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

no ei tuo m16a1/2 ole kovin kestävää laatua mitä nyt kaverin aseesta voi päätellä, se on aikalailla muovilelu, kuulema tuo vietnam version on vähän jämäkämpi ja kestävämpi mutta eipä noilla isoa eroa ole.

Mutta aseen kestävyys on ihan sen käyttäjästä kiinni, miten sitä käsittellee ja hoitaa. itse suosittelen CA:n aseita. :)

Äänestä
  • kumpi on kestävämpi: noi m16 -aseet vai nää m4 - aseet??

    Äänestä

...lukenut että jos aseen kerran purkaa sitä ei enää takaisin saa aivan helpolla ja huhutaan että kyseinen ase olisi tokyo maruin surkein teos eli näiden tietojen pohjalta en asetta ostaisi.

Äänestä
  • otsikko

    Äänestä

  • Coltit on kyllä helpoimpia purettavia ja koottavia mielestäni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juuuuuuups kirjoitti:

m16a1 vietnam vers...kestääkö hyvin ja onko hyvä ase ku ite meinaan ostaa kyseisen aseen??? .kiitos vastanneille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu