Katseesi osui,
sattui syvälle.
Rintaani,
pisti pitkään.
Osumasi,
läpäisi torjuntani.
Ja kuitenkin,
rakkautemme muuttui,
parempaan.
Opimme virheistä,
ehkä siksi rakkautemme on ikuista.
Katseesi
7
494
Vastaukset
- O'lento
Mitä enemmän
virheitä
Katsottuna
silmästä silmään
Sitä ikuisempi
on rakkauden katse- Tom
Ja se katse,
mihinkä se johtaa.
Vain vuosien katse,
voi kertoa sen.
Sillä lopulta,
se katse on ikuinen.
- -M inä-
Se oli katse rakkauden, ikävän ja kaipauksen. Olisin toivonut ajan pysähtyvän juuri sillä hetkellä kun olit mua melko lähellä. Kun olisi vain saanut katsoa lähempää ja pidempään, sulkeutua suudelmaasi hellimpään.
Mun ikäväni on kaunis ja hinta liian kova, tahtoisin olla vain sinun oma, mut mist´ oi mist´ saan voimaa et pääsen tulemaan luoksesi? Sua rakastan ja vain sua sinun vuoksesi. Olet ainutkertainen.
Sano mitä sanot mut mielestäni meidät toisillemme luotiin, meidät vastakkain kun kerran tuotiin.
Kun useammin vain nähdä saisi, viipyä edes pienen hetken kainalossasi.
Joka päivä itken ikävääni, sisällä soi rakkauden ja kaipuun ääni. Kun saisin olla omasi, viettää yöt ja päivät sun luonasi. Toive elämälle ja kauniimmalle huomiselle.
Tiedän jos tänne jään, mä maahan hiljaa lakastun ja lailla vesipisaran talven kylmään pakastun. Siks tavoittelen aurinkoa ja lämpöä, rakkautta hellintä täydellistä. Sen luonas saan niin uskoisin...LUPAAN sua loppuelämämme täysillä rakastaisin.
Sydämeni kohta ikävään räjähtää, niin paljon painetta ja kaipuuta ei kestä sydän, ei pää. Tuntuu kuin ulos tulla tahtoisi, sen aikaan sai kaunis rakkautesi.
Vielä hetki...hetki pieni...sitä pyydän jaksathan odottaa, jos uskoa jaksat kuten minä...huomisessa saamme rakastaa!
ikävä! - ..........
eipäs oikeastaan mitään.
Halusin vain lähettää terveiset,
mitäs kuuluu?....
runoillaan..
-poca-- Tom
Tietokone reistaillut reilun viikon, ei ole voinut nettiä käyttää. Eipä tässä ihmeempiä, päivä kerrallaan ja yöt parasta aikaa. Runoillaan ja runollisia hetkiä sinulle näin kesän kynnyksellä jos positiivisesti ajattelee.
- --poca-
Tom kirjoitti:
Tietokone reistaillut reilun viikon, ei ole voinut nettiä käyttää. Eipä tässä ihmeempiä, päivä kerrallaan ja yöt parasta aikaa. Runoillaan ja runollisia hetkiä sinulle näin kesän kynnyksellä jos positiivisesti ajattelee.
Kesä tulossa?
Helmikuussa?
Ei ainakaan täällä....
Rakkaussurut saa nyt hiukan odottaa.
Tuli muita konkreettisempia sydänsuruja
tähän väliin.
No, kaikki me tuonne pilvenreunalle
vuorollaan joudumme, se on välttämätöntä...
Ja olenhan runoillut tänne viime aikoina jo liiankin kanssa....
Toivon sydämestäni että sinulla elämä kulkee hyvin!
Kevättä odotellen,
kaverisi poca
- tytti
,,,,,meni sieluuni
vuosien jälkeenkin
satuttaa vieläkin
rakkauden katse
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3611476- 639950
- 1505629
- 1443794
- 753760
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi373645- 403388
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal243193- 652835
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak792633