Jos parisuhde on jäässä ja partneri ei enää kelpaa sänkykaveriksi edes nukkumaan, hyväksytkö silloin syrjähypyn?
HYVÄKSYTKÖ SYRJÄHYPYN ?
24
1589
Vastaukset
- Pikku-ukko
Syrjähyppy on vain syrjähyppy, eikä muuta.
- juttu,
akkasi ei tarvitse enää murehtia miten reagoit, jos hän jää kiinni.
- EN hyväksy
Mikä ihme pettämisaihepalsta tästä on tullut?
- en ymmärrä
minäkään kun joka toinen ketju käsittelee uskottomuutta.
Uskottomuuspalsta on ihan muualla mutta ei ole montakaan lukutaitosta tälläkään palstalla. - aloitan huomenna kuviokellu...
en ymmärrä kirjoitti:
minäkään kun joka toinen ketju käsittelee uskottomuutta.
Uskottomuuspalsta on ihan muualla mutta ei ole montakaan lukutaitosta tälläkään palstalla.ole myöskään kirjoitustaitoisia, tai sitten on aiheet loppuneet??
- aliarvioida
aloitan huomenna kuviokellu... kirjoitti:
ole myöskään kirjoitustaitoisia, tai sitten on aiheet loppuneet??
palstan osaavia kirjoittajia. Asiapitoisiin täällä ei saa minkäänlaista vastakaikua, joten mitä tänne sitten sellaisista mitään aloituksia tekemään.
Kyllä niitä aiheita olis vaikka ja kuinka!
Ahaa, vai kuviokellunnan aloitat, mikäs sen hauskempaa. - kunhan kiusoittelin
aliarvioida kirjoitti:
palstan osaavia kirjoittajia. Asiapitoisiin täällä ei saa minkäänlaista vastakaikua, joten mitä tänne sitten sellaisista mitään aloituksia tekemään.
Kyllä niitä aiheita olis vaikka ja kuinka!
Ahaa, vai kuviokellunnan aloitat, mikäs sen hauskempaa.ehdottomasti vuoden suurin tapahtuma :), kävin viimeviikolla harjoittelemassa, kyllä oli pikkulapsilla hauskaa:):)
no joo ihan oikeesti, ei ollut tarkoitukseni aliarvioida tätä kirjoittajakuntaa, mutta taitaa olla kewätväsymystä??? - kokeilemisen
kunhan kiusoittelin kirjoitti:
ehdottomasti vuoden suurin tapahtuma :), kävin viimeviikolla harjoittelemassa, kyllä oli pikkulapsilla hauskaa:):)
no joo ihan oikeesti, ei ollut tarkoitukseni aliarvioida tätä kirjoittajakuntaa, mutta taitaa olla kewätväsymystä???arvosta se kelluminen myös meille aikuisille. Pitääkin koklata joskus tai jos en nyt sentään.;)
Voi olla jonkinlaista työuupumusta, mutta uskotaan palstan elpyvän kunhan ovat saaneet levätä ja tankata kirjoitustaitojaan jossakin.
Ymmärsin pienen piikin, usein aika suuretkin piikit menevät menojaan.
- mirham
parisuhde on jäissä niin apu siihen ei ainakaan ole hypätä muualle...sen jälkeen suhdetta on enää vaikea rakentaa entiselleen ,mikään parisuhde ei kestä uskottomuutta..
- yksikerta
Saattaa se suhde kestää niin sanotun syrjahypyn (1 kerta), mutta ei toistuvaa uskottomuutta. Sitä potee henkistä krapulaa sen yhden kerran jälkeen ainakin 10v. Voi olla että ei koskaan toistu.
- Sirpukka
En tuomitse asiaa, mutta kehoittaisin kuitenkin todella harkitsemaan seurauksia, joita siitä saattaa aiheutua.
Joku ilta sitten katsoin TV:stä leffan "Kohtalokas syrjähyppy" tai jotakin sinne päin. Siinä oli hyvin kuvattu hulluus, jota tuntee kun pää menenee pyörälle uuden rakastajan kanssa. Leffan kotirouva tuli järkiinsä, mutta liian myöhään. Aviomies oli jo ehtinyt tappaa rakastajan.
Nainen näytteli todella hyvin. Sellaiseen ei kykene ellei itse ole kokenut vastaavaa huumaa.
Tehtyä ei saa tekemättömäksi. Onko se lopultakaan sen arvoista?
Koita selvittää parisuhteesi. Ellei onnistu, niin erotkaa tai sopikaa keskenänne edes säännöt, millä keinoin jatkatte. Reilu peli on paras tie. Jos se uusi rakkaus on oikea, niin ei se minhinkään katoa, vaan odottaa, että olet saanut entisen suhteesi selvitettyä.- Lämmin sydän
Katsoin saman elokuvan, opettavainen. Kyllä kannattaa kokeilla kaikki muut keinot entisen suhteen parantamiseksi tai sitten erota jos ei mitään toivoa.
Kukaan kun ei ole täydellinen, en minä eikä kukaan muukaan. Mutta kannattaa etsiä niitä positiivisia asioita toisesta. - Don-Duck
Parempi siisti ja reilu ero kuin asioiden lisäsotkeminen syrjähypyillä.
Mielipide vain ....
D. Duckzoni
- Penelope Peapody
esimerkkitapauksessasi on parasta ottaa oma osoite kummallekin.
- keskiyonkehraaja
Lähden nosteleen..
Oikeesti..- helppo lähteä
kun tunteet toista kohtaan ovat voimakkaat ja maailmassa ei SILLÄ HETKELLÄ ole ketään muuta ihmistä jota rakastaisi.
Ajan myötä petetyksi tullut kyllä irtaantuu suhteesta, muttei heti. Odottaa vain että pystyisi antamaan anteeksi, tämän yhden kerran..
- jpntar
Jotain muuta tuollaisen suhteen eteen pitää tehdä..Miksi olla yhdessä?? Eikö suhde pidä lopettaa "kunnolla", ja vasta sitten antaa kummallekin vapaus lähteä, jos suhde ei kerran toimi?? Onko syrjähyppy vastaus mihinkään...Entä toisen kunnioitus..
- hyväksyn
minulle henkilökohtaisesti se on avannut ovet ihanaan seksuaaliseen ja intohimoiseen maailmaan,
vaikka rakastankin hyvin paljon avopuolisoani jonka knssa olen elänyt 32 vuotta. - jpntar
hyväksyn kirjoitti:
minulle henkilökohtaisesti se on avannut ovet ihanaan seksuaaliseen ja intohimoiseen maailmaan,
vaikka rakastankin hyvin paljon avopuolisoani jonka knssa olen elänyt 32 vuotta.se rakkautta, että/jos pettää toista????Miksi olla yhdessä, jos on siihen( pettää) tarve?? Taidan olla aika vanhanaikainen..
- vaan iloa
jpntar kirjoitti:
se rakkautta, että/jos pettää toista????Miksi olla yhdessä, jos on siihen( pettää) tarve?? Taidan olla aika vanhanaikainen..
arkipäivään, rakkaus on tärkein ja kohteita voi lisätä, lapset, mies, rakastaja, itse, mitä vielä??? on yksi elämä , kun kaikki on hallittua ja teet itsestäsikin tyytyväisen.
- kannattaa
tehdä lopullinen loikka pois niistä pehkuista. Ei mitään pettämisiä ja syrjähyppyjä tms. sontaa. Mutta mutta... Hyväksyn - on vastaukseni!
T: Nainen 46v - hyväksyn
ja teen niitä usein...
- ????
Tekeekö hänkin niitä usein?
- E.f.E
pois suhteesta kokonaan ? (o,o)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708