Silu

voiko Silu-nimen antaa pojalle? Mielipiteitä?
6818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minusta se kuullostaa koiran nimeltä. Mutta makunsa kullakin.

Äänestä

mielestäni se kuulostaa paremminkin tytön nimeltä.....joskaan en sitä tyttö lapsellekaan antais.....=)

Äänestä
  • Anna ennemmin nimeksi Tuukka tai Nuutti.

    Äänestä

Jo on aikoihin eletty.... Etkö TODELLAKAAN tiedä mitä "silu" tarkoittaa? Se on torvimainen hasispiippu, materiaali usein keramiikkaa tai puuta. Siitä on saanut lempinimensä mm. harrastuksistaan tunnettu muusikko Silu Seppälä.

Älä helvetissä anna sitä vauvalle nimeksi..... tytölle eikä pojalle.

Äänestä
  • no, olipa hyvä että valaisit asiaa, tänks!

    Äänestä

"nimi"! ekaksi luulin etta se on vaarinkirjoitettu sana "sielu"... minusta se ei edes kuulosta sanalta, saati nimelta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuli mieleen kirjoitti:

voiko Silu-nimen antaa pojalle? Mielipiteitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu