niin meille tulee se kauan haaveiltu toinen kisu marraskuussa. enkä jaksais millään odottaa että saa sellasen karvakerän syliin. oon koko ajan ihan innoissani ym. oonkohan mä rakastunu kissaan...hmmmm
en jaksa odottaa
cat
4230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Odottaminen on tuskaa!!! Ja pentukuumetta on varmasti ilmassa ;)
Mutta yritä nyt jaksaa vain odotella vaikka vaikeaa se on ;)
Onhan se ihanaa ja kivaa kun tulee semmonen karvapörri tuohon pyörimään, mutta muistathan myös "vanhan´" kissasikin ja silittele molempia yhtäpaljon vaikka kuinka haluaisit leikkiä pennun kanssa. Tämä ihan sillä perusmuistutuksena, sillä jos vanha kisusi tuntee että pentu on tärkeämpi kuin se ja on syrjäyttänyt tämän arvomaailmassasi se saattaa ruveta ärhentelemään pennulle ja pennun hyväksyminen tulee olemaan sille paljon vaikeampaa.
Mutta tämähän oli sinulle jo päivänselvää, eikö :)
kyllä. molemmat kissat kyllä sitten yhtä tärkeitä=)
Luovutusikäisestä (12 viikkoa) pennusta kasvaa uudessa kodissa suurella todennäköisyydellä tasapainoinen kissa, kun hän on oppinut emoltaan tärkeät kissan taidot sekä sisäsiisteyden.
Itse kävin monta kertaa katsomassa kasvattajan luona ensimmäistä punaista kissaani ennen kuin hän tuli luovutusikäiseksi. Kun valmistautuu huolehtimaan uudesta kissasta seuraavat 25 vuotta, niin ei pitäisi tulla ongelmia.