Pyrin ensi keväänä maatalous-metsätieteelliseen tänne Helsinkiin ja olen suunnitellut ottaa Eximialta pari valmennuskurssia, biologiaan ja kemiaan. Onko ketään joka olisi ollut tän Eximian kursseilla ja osaisi kertoa kannattaako mennä vai ei? Kiitos kaikista neuvoista ja kommenteista!
Eximian valmennuskurssit
lozt
41240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Poikani oli viime keväänä Eximian biologian valmennuskurssilla Turussa ja oli aika tyytyväinen kurssiin. Sen parasta antia oli kuulemma 25 rivin reaalivastauksen kirjoittamisen oppiminen; poikani oli jopa ihan varma, että ilman noita harjoitteita hän ei olisi päässyt ensi yrittämällä sisään; kyseessä siis oli puhtaasti biologian pääsykoe. Ymmärsin niin, että kurssin vetäjä ei säästellyt aikaa ei vaivaa. Lukumotivaatiokin kuulemma kasvoi, kun huomasi, ettei vielä niin kovin paljon osannutkaan. Kokemukset olivat siis positiiviset.
Olin itse viime vuonna ko. kurssilla ja sisälle mentiin heittämällä. Eximialla on vanhat hyvät opettajat, jotka tietää mitä tekevät. En voi muuta kuin suositella kurssia. Kurssimateriaali oli myös todella hyvä.
taitaa olla Eximian heput taas kirjoitustöissä...
Olen ymmärtänyt, että eximian biologian valmennuskurssien taso vaihtelee paikkakunnittain. Helsingissä kurssi ei vastannut odotuksiani. Opetus ei ollut hyvää, eikä opettaja hallinnut kaikki osa-alueita hyvin.